8.6’ya kadar deprem olabilir! Tsunami ve volkanik hareketlilik. Antalya depremi sonrası flaş açıklama Geldi.

antalyadeprem

8.6’ya kadar deprem olabilir! Tsunami ve volkanik hareketlilik. Antalya depremi sonrası flaş açıklama Geldi.
Prof. Dr. Şükrü Ersoy A Haber ekranlarında Antalya depremini değerlendirdi. Depremin derinliğine dikkat çeken Şükrü Ersoy, “Türkiye anakarası üzerindeki depremler 30 kilometreyi geçmez. 80 kilometrelik derinlik ancak dalma batma sonunu temsil eder, karakterize eder. Aynı Rodos ve Girit Adası’nın altına dalan Afrika kıtasının oluşturduğu depremler gibi… Bu büyük ihtimalle öyle bir deprem olabilir” açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Şükrü Ersoy A Haber ekranlarında Antalya depremini değerlendirdi. Depremin derinliğine dikkat çeken Şükrü Ersoy, “Türkiye anakarası üzerindeki depremler 30 kilometreyi geçmez. 80 kilometrelik derinlik ancak dalma batma sonunu temsil eder, karakterize eder. Aynı Rodos ve Girit Adası’nın altına dalan Afrika kıtasının oluşturduğu depremler gibi… Bu büyük ihtimalle öyle bir deprem olabilir” açıklamasında bulundu.

Ersoy, deprem sonunun özelliklerine de vurgu yaparak şu uyarılarda bulundu:

antalyasondakika 8.6'ya kadar deprem olabilir! Tsunami ve volkanik hareketlilik. Antalya depremi sonrası flaş açıklama Geldi. Haberler

“Bu çok Antalya açıklarında olmaması gerekir normal şartlarda. Ofiste olmadığım için haritaya bakamıyorum ama o bölgeler, hep söylüyorum, Güneybatı Anadolu Türkiye’nin en tehlikeli deprem bölgesidir. Hatta Marmara’dan daha büyük depremler oluşturabilecek kapasiteye sahip. Bunun nedeni de, oradaki mekanizmanın aynı Şili, Japonya, Endonezya’daki gibi dalma batma sonundaki depremler bunlar, derin depremlerdir. Bakın 80 küsür kilometre deniyor. Ama bu büyüklükteki depremler yıkıcı olmayabilir. Fakat çevreden çok hissedilir. İlk saatler olduğu için benim de çok fazla bilgim yok. Fakat oranın mekanizmasını biliyoruz. Yani deprem oluşturan tektonik mekanizmasını, jeolojik mekanizmasını biliyoruz. Türkiye’nin anakarası üzerindeki depremlere benzemiyor.

İlgili Haber  TOGG CEO'sundan Yerli Otomobil Hakkında Flaş Açıklama!
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!