ABD Başkanlık Sonucu Açıklandı! Jeo Biden Yeni ABD başkanı Oldu

ABD Başkanlık Sonucu Açıklandı! Jeo Biden Yeni ABD başkanı Oldu

Jeo Biden Yeni ABD başkanı Oldu. Donald Trump’tan az önce bir son dakika açıklaması geldi. Trump, seçimin henüz bitmediğini vurgulayarak, “Halk hak ettiği dürüst oy sayımına ve talep ettiği demokrasiye kavuşana kadar durmayacağım.” dedi.

Donald Trump’ın avukatı Rudy Giuliani tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı:

“Eğer saklayacak hiçbir şeyiniz yoksa uzaktan oy pusulalarıyla ilgili, o zaman gözleme müsaade etmelisiniz. Hiçbir Cumhuriyetçi pusulalara bakma fırsatı elde edemedi. Bazı pusulalar şüpheli gözüküyordu. 300 bin oy pusulasına bir tane bile Cumhuriyetçi bakamadı. 700 bin oy öndeyken bir anda bu oylar yok oldu, uçtu. Biz de bu oyların nereye gittiğini bilemiyoruz çünkü gözlem hakkımızı engellediler. Bu eşi benzeri görülmemiş bir şey; anayasaya, hukuka aykırı. Bu, birçok yolsuzluğun, bu seçimde yaşanan sıkıntıların sadece bir tanesi.”

0x0-abd-secim-sonuclari-kim-kazandi-3-kasim-abd-secim-sonucu-son-dakika-kim-kazandi-baskan-kim-trump-mi-biden-mi-1604381028897 ABD Başkanlık Sonucu Açıklandı! Jeo Biden Yeni ABD başkanı Oldu Haberler

JOE BİDEN YENİ BAŞKAN OLDU!

Cumhuriyetçilerin adayı 74 yaşındaki Donald Trump, 1992’de George HW Bush’tan sonra görevdeyken seçim kaybeden ilk başkan olmamak için mücadele ederken, 77 yaşındaki eski başkan yardımcısı Joe Biden seçimin sonunda yeniden Beyaz Saray’a dönmeyi bekliyordu.

3 Kasım’da yapılan ve sonuçların açıklanması yılan hikayesine dönen ABD Başkanlık seçimlerini kazanan isim belli oldu.

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansının verilerine göre Biden, rakibi ve mevcut Başkan Donald Trump’ı Pennsylvania eyaletinde yenerek başkanlık yarışını kazandı.

İlgili Haber  George Floyd'un katili, üçüncü suçtan Yargılanıyor
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!