ABD Corona aşı kampanyasının eski bir danışmanı cinsel taciz nedeniyle kovuldu

ABD’nin Covid aşısının hızlı üretimi kampanyasının eski bir kıdemli danışmanı, çarşamba günü bir ilaç araştırma şirketinin yönetim kurulundan cinsel taciz nedeniyle kovuldu.

Çok uluslu ilaç şirketi GlaxoSmithKline göre, Moncef Slaoui hakkındaki şikayetin araştırılmasından sonra, bu yetkilinin işten ayrılması istendi. Slaoui, birkaç yıl önce çalışanlarından birine uygun olmayan davranışlarda bulunmuştur. GlaxoSmithKline firması, Galvani Bioelectronics şirketinin ana hissedarı olarak, yönetim kurulu üyesi olan Moncef Slaoui’yi hemen kovdu.

Moncef Slaoui, Donald Trump devletinin ‘’Warp Speed ​​Operation’’ adlı Corona aşısı üretme kampanyasında, başkan Trump ile birlikte, kıdemli bir danışman olarak çalışıyordu.

GlaxoSmithKline, Slaoui hakkındaki soruşturmanın, “cinsel taciz ve suiistimal” iddiasıyla bir mektup aldıktan sonra şubat ayında başladığını söyledi. Araştırmalar ayrıca Slaoui’nin davranışının “kabul edilemez” ve bir tür “pozisyonun kötüye kullanılması” olduğunu gösterdi.

Faslı Moncef Slaoui, şirkette 30 yıl çalıştı. Slaoui farmasötik Araştırma ve Geliştirme Başkanı, Küresel Araştırma ve Geliştirme Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi gibi görevlerde bulundu.

İlgili Haber  Joe Biden, ilk gün 17 idari emir imzalayarak Trump'ın mirasını hedef aldı
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!