ABD seçimi, mülteciler ve göçmenlerin yararlandığı sağlık hizmetlerini nasıl etkiledi

Geçtiğimiz ay, Amerikalılar, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir sonraki başkanını seçmek için oy kullandı.
Resmi sonuçlar, 14 Aralık 2020’deki seçmenler kurulu oylamasında açıklanacak olsa da, Demokrat aday ve eski başkan yardımcısı Joe Biden, medya kuruluşları ve birçok yabancı devlet tarafından kazanan olarak kabul edildi.

images ABD seçimi, mülteciler ve göçmenlerin yararlandığı sağlık hizmetlerini nasıl etkiledi Haberler Sağlık Haberleri


Seçimler, oy kullanamayan milyonlarca belgesiz göçmen de dahil olmak üzere pek çok savunmasız topluluk için özellikle stresli bir dönem oldu.
Demokrat Parti’nin göç politikaları ve reformları konusunda karmaşık bir geçmişi var. Örneğin, Obama yönetiminin Amerika’ya çocukken gelen belgesiz kişilere geçici koruma sağlayan bir göçmenlik programı olan Çocukluk Dönemi Gelişleri İçin Ertelenmiş Hareket Yasası’nı (DACA) kabul etmesine rağmen, yönetim rekor düzeyde yüksek sınır dışı edilme oranları nedeniyle eleştirildi.


Demokrat Parti’nin sezgisel olmayan politikaları ve göçle ilgili tutmayan vaatleri göz önüne alındığında, Biden yönetimi başkanlık kampanyası sırasında siyasi platformlarının verdiği vaatlerle uyumlu somut eylemleri takip etmek zorunda kalacak.
Şimdiye kadar Demokratlar, göç reformuna kilit bir hedef olarak öncelik vermeyi önerdiler. Biden, göçmenlik politikası değişikliği de dahil olmak üzere, görevdeki ilk 100 günü için bir plan hazırladı ve DACA bunlardan biri.
Göreve geldiği ilk gün Biden, Kongre’ye bir fatura göndererek DACA’yı kalıcı hale getirme niyetini açıkladı. Ayrıca, ABD-Meksika sınırındaki aile ayrılıklarını durdurmayı ve daha önce Trump yönetimi altında ayrılmış aileleri yeniden birleştirmeyi hedefliyor.

Sağlık hizmetleri için yeni muazzam çıkarımlar


Biden ayrıca, göçle ilgili çeşitli politikaları tersine çevirme niyetini ifade etti. Örneğin, göçmenlik mahkemelerinin duruşmalarını beklerken sığınmacılar, Meksika’da kalmak zorunda olmayacaklar.
Önerilen göçmenlik politikası değişiklikleri, belgesi olmayan göçmenlerin ve karma statüdeki ailelerin sağlığı ve refahı üzerinde muazzam bir etkisi olacaktır.


En önemli etkiler:

  • aile ayrılıklarının sona erdirilmesi,
  • federal göçmenlik bürolarının idari gözetiminin sağlanması ve şu anda sığınmacıları kısıtlayan ve tehlikeye atan politikaların ortadan kaldırılması,
  • göçmenlerin insan haklarını eski haline getirmesi ve göçmenlerin yaşadığı travma ve stresin azaltılması olarak bekleniyor.
İlgili Haber  At Kılı Fırçası Kullanmanın Faydaları

Sağlık sigortasının olmaması ve belgelenmemiş yasal durum, Latin göçmenleri arasında sağlık hizmeti kullanımının önündeki iyi belgelenmiş engellerdir. Bunların, acil sağlık hizmetlerine olan bağımlılıklarını artırırken sağlıkları ve refahları için zararlı sonuçları olduğu bilinmektedir. Birçok göçmen ciddi bir travma yaşıyor.

Yeni yönetim planları


Gelen yönetim, Pandeminin kayıt dışı nüfus üzerindeki olumsuz etkisini hafifletmek ve tersine çevirmek için, derinlemesine yerleşmiş ayrımcı politikaları ele alma arzusunu duyurdu.


Bu kural, COVID-19 testi ve tedavisi için geçerli değildir. Yalnız bu hüküm kaçınılmaz olarak yaygın bir kafa karışıklığına ve temel sağlık hizmetlerinin kullanımının azalmasına yol açtı.


Eğer üstlenilirse, yeni cumhur başkanı önerdiği politika değişiklikleri, göçmenlerin sağlık hizmetlerine erişimini önemli ölçüde artıracak ve eşitsizlikleri ortadan kaldıracak.

960x0 ABD seçimi, mülteciler ve göçmenlerin yararlandığı sağlık hizmetlerini nasıl etkiledi Haberler Sağlık Haberleri

Göçmenlerin de ruh sağlığı önemlidir


Demokratik Ulusal Komite (DNC), parti platformunda her Amerikalının ruh sağlığı kaynaklarına erişimi olması gerektiğini iddia ediyor.
Bu nedenle, ruh sağlığı hizmetlerine daha fazla destek de dahil olmak üzere, toplum sağlığı merkezlerine iki kat yatırım yapılacaktır.


Belgelenmemiş göçmenlerin karmaşık akıl sağlığı ihtiyaçlarını meşrulaştırarak ve ele alarak, güvenlik ağı sağlayıcıları güven inşa edebilecek. Bu karşılanmamış ihtiyaçları karşılamak için bakım sağlayabilecektir. Bunu yapmak, yetkin bir işgücü geliştirmek ve eğitmek için hedeflenmiş bir çaba gerektirir.


Bir sonraki başkanlık döneminde, ABD’deki milyonlarca belgesiz aile, verilen sözlere bağlılığı da dahil olmak üzere gelecekteki yönetimin eylemlerini izliyor olacak.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!