Alman hükümeti, 5G ağında Huawei ekipmanının kullanılmasını onayladı

five reasons trust 5g according huawei cto

Alman hükümeti, Çinli teknoloji devinin 5G ağında sıkı güvenlik testlerinden geçtiğini ve parlamentonun kabul etmesi halinde 5G ağında Huawei’nin teknolojisini kullanacağını duyurdu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in kabinesi, Huawei ekipmanlarının kullanılmasına yönelik bir tasarıyı onayladı. Bu plan Alman parlamentosu tarafından onaylanırsa, ülkede Huawei 5G kullanımı başlanacak. Tasarının önümüzdeki günlerde parlamentoda değerlendirilmesi planlanıyor.

Bu karar, Huawei için büyük bir zaferdir. Çinli teknoloji devi, Batı ülkelerindeki varlığını sürdürmek istiyor. Huawei, Çin-ABD ticaret savaşı ve Trump’ın yürütme emri sonrasında birçok şirket tarafından yaptırıma tabi tutuldu ve çeşitli ülkelerin baskısı altında kaldı. Bu kısıtlamalardan bazıları, diğer ülkeler üzerindeki ABD baskısından kaynaklanmaktadır. Trump yönetimi, Huawei sistemlerinin ülkenin güvenliğine ciddi bir tehdit oluşturduğuna ve hükümeti ve vatandaşlarını gözetlemenin yolunu açtığına inanıyordu. Bu iddia, Huawei tarafından reddedildi.

cc845e711dd7354722d7de25ef03cde3123e9649-1024x512 Alman hükümeti, 5G ağında Huawei ekipmanının kullanılmasını onayladı Haberler Teknoloji

Almanya, 5G ağı için Huawei kitlerini kullanmayı planlıyor, ancak İngiltere kısa süre önce şirkete yönelik politikasını değiştireceğini ve 2020’den sonra tüm mobil operatörlerin Huawei’nin yeni 5G radyo ürünlerini satın almasını yasaklayacağını duyurdu.

Ayrıca ülke, mobil operatörlerin 2027 yılına kadar ağlarından herhangi bir Huawei kitini kaldırmaları gerektiğini duyurdu.

Huawei daha önce İngiltere’nin ABD seçimlerinde Donald Trump’ın yenilgisinin ardından eylemlerini yeniden gözden geçireceğini umduğunu ifade etmişti; ancak durum böyle görünmüyor.

İlgili Haber  Huawei'den Türkiye Açıklaması!
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!