Amerika Birleşik Devletleri’nde dört kişi, iki doz aşı aldıktan sonra Corona test sonuçları pozitif çıktı

Sağlık yetkililerine göre, ABD’nin Oregon eyaletinde dört kişi, iki doz aşı aldıktan sonra Corona testleri pozitif çıktı.

Bu kişilerde Corona’ya yakalandıklarına rağmen, hiçbir semptomu göstermeyip veya çok hafif semptomlar gösteriyorlar.

Eyalet sağlık kurumu, haberi kökenleri hakkında bir soruşturmaya atıfta bulunarak birkaç tweet ile şöyle duyurdu:

“Kaynağı araştırmak ve belirlemek için yerel ve federal halk sağlığı ortaklarıyla birlikte çalışıyoruz. Sonuçların birkaç gün içinde hazır olmasını bekliyoruz.”

Sağlık kuruluşu, aşıların başarılı olduğunu, bu nedenle iki doz aşı aldıktan en az 14 gün sonra Coronavirüs ile enfekte olduklarını söyledi. Yetkililere göre, bu tür vakaların gelecekte görülmesi muhtemeldir. Aşılamadan sonra Covid-19 olan kişiler ciddi semptomlar yaşamazlar.

Sağlık yetkilileri, aşının ciddi Corona vakalarını önleyebileceğini öne sürdü:

“Diğer hastalıklar için aşılar hakkında sahip olduğumuz bilgilere ve klinik deneylerden elde edilen ön verilere dayanarak, uzmanlar Corona virüsü kapsanız bile, Covid-19 aşısının ciddi semptomları önleyebileceğine inanıyorlar.”

Bu arada, yeni korona türlerinin aşı üreticilerinin yanı sıra çeşitli ülkelerdeki yetkililer arasında büyük endişe yarattığı bildirildi. Örneğin ilk olarak İngiltere’ye yayılan Covid-19 türü hızla yayılıyor. Yeni bir rapora göre, muhtemelen %70’e kadar daha ölümcül olacaktır. Aşılar, İngiliz türleri üzerinde etkililer. Ama Afrika türünün üzerinde bir etkisi yoktur. Bu nedenle, üreticiler yeni ve daha güçlü aşılar üretmeye çalışıyorlar. Araştırmacılar farklı türlere karşı aşılar geliştirmeye çalışıyorlar. Buna rağmen, Farklı mutasyonlara sahip virüsler bağışıklık sisteminden ve aşılardan kaçabilirler.

İlgili Haber  Microsoft Edge yenilendi
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!