Android 12 de, uygulamaların ve menülerin renk düzenini değiştirmeniz mümkün.

Android 10’un geliştirilmesiyle Google, kullanıcı göz yorgunluğunu azaltmak amacıyla karanlık modunu sundu. Bu defa, Android 12 ile yeni bir tema sistemi geliştirmeye çalışıyor. Böylece, kullanıcılar çeşitli renk temalarındaki uygulamalarla çalışabilirler.

Şu anda, Google Pixel telefon kullanıcıları, istedikleri uygulamalar için sınırlı renk temaları seçebilirler. Ayrıca, temayı hem açık hem de karanlık modlarda değiştirmek mümkündür.

“9to5Google” da yayınlanan bilgiye göre Google, Android 12’yi farklı ve daha gelişmiş bir tema sistemi ile sunmaya çalışıyor. Böylece, kullanıcılar uygulamaların rengini kendi beğenilerine göre değiştirebilirler. Ayrıca, arka plan ve bildirimlerin rengini değiştirip, hızlı ayarlamaları kullanabilirler.

Farklı akıllı telefon üreticilerinin belirli renk gruplarına dikkat edebileceği ve belirli renkleri kullanıcılara sunma eğiliminde olabileceği göz önüne alındığında, sonuç olarak, Android 12 tema sisteminin renk çeşitliliği muhtemelen markadan markaya ve bir telefon modelinden diğer modele değişiklik gösterecektir.

Şu anda Google Play Store ‘da özel bir renk teması oluşturmaya yönelik belirli bir uygulama yok ve renkleri özelleştirme ve kişiselleştirme seçeneğinden söz edilmiyor. Ancak, Android 12 tema sisteminde, ana renkler geliştiriciler tarafından kullanılabilir ve istenilen renkler seçilebilir.

Android 12’nin kararlı sürümünün yayınlanmasından çok uzak olmadığımızı düşünürsek, ‌Google’ın tema sistemini bu sürümün bu yılın ilerleyen günlerinde yayınlanmasından önce kaldırması mümkündür.

İlgili Haber  MyHeritage uygulamasıyla, kaybettikleriniz tekrar canlanıyorlar
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!