Apple, 16 Eylül’de iOS 14 ve iPadOS 14’ü piyasaya süreceğini açıkladı. İOS 14 ve iPadOS14 güncellemesinde neler var?

Apple, 16 Eylül'de iOS 14 ve iPadOS güncellemesi alacak I kodamcasi

Apple, 16 Eylül’de iOS 14 ve iPadOS 14’ü piyasaya süreceğini açıkladı. Peki İOS 14 ve iPadOS14 güncellemesinde neler var?

Apple’ın iPhone, iPad, Apple Watch ve Apple TV için bir sonraki büyük yazılım yükseltmeleri neredeyse hazır. Bugünkü “Time Flies” etkinliğinde şirket, iOS 14 ve iPadOS 14‘ün en son watchOS ve tvOS güncellemelerinin yanı sıra 16 Eylül Çarşamba günü piyasaya çıkacağını duyurdu. “Bugünkü etkinlik itibariyle, uygulama geliştiricileri bu güncellemelerin tamamlanmış altın ana (GM) sürümlerini henüz almamışlardı, bu nedenle Apple’ın yazılım yayınlama programı garip bir şekilde aceleye gelmiş görünüyor. Ama çok sayıda, yeni özellikler geliyor.” dedi.

Screen_Shot_2020_09_15_at_1.49.33_PM.0 Apple, 16 Eylül'de iOS 14 ve iPadOS 14'ü piyasaya süreceğini açıkladı. İOS 14 ve iPadOS14 güncellemesinde neler var? Haberler Mobil

iOS 14, widget’ları ilk kez iPhone ana ekranına getirir, tüm uygulamalarınızı yeni bir Uygulama Kitaplığı’nda toplar ve resim içinde resim modunu ekler (Bu özellik iPad’lerde zaten mevcuttu). Ayrıca yeni bir Çeviri uygulaması var. iPadOS 14, ana ekranda istediğiniz yere widget koymanıza izin vermeyecek , ancak Apple Pencil ile yapabileceklerinizin üzerine oluşturabilirsiniz. İPadOS 14’ün yeni Karalama özelliği, “iPadOS’de herhangi bir metin alanına elle yazmanıza ve sözcükleriniz otomatik olarak metne dönüştürülmesine” kolaylık tanır. Ek olarak, Apple’ın daha fazla yerel uygulaması, iPad’in daha büyük ekranından yararlanmak için kenar çubukları ve genişletilmiş menüler ekleyeceğini duyurdu.

Her iki güncelleme de Mesajlar’daki iyileştirmeleri (sabitlenmiş konuşmalar, bahsetmeler ve satır içi yanıtlar gibi), Haritalar’da bisiklet yol tarifleri, gelen aramalar için kompakt bildirimler, gizlilik geliştirmeleri, yeniden tasarlanmış bir Müzik uygulaması ve çok daha fazlası bulunuyor.

İlgili Haber  Çanakkale’den geçemeyen 6 geminin hikayesi
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kendi haline yaşayan magazin haberleri ve birçok haber sitesinde çalışmış muhabir adayı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!