Apple, iPhone 12 Mini’nin Üretimini Durdurmayı Planlıyor

Apple, ‘iPhone 12 Mini’nin Üretimini Durdurmayı Planlıyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçen yılın sonlarına doğru gerçekleştirdiği ‘Hi Speed’ etkinliğinde ‘iPhone 12’ ailesini tanıttı. Seri, önceki serilerden farklı olarak ‘Mini’ takısı alan daha uygun fiyatlı ve daha küçük ekranlı bir modelle geldi. Şirketin, alım gücü düşük olan pazarlarda Android cihazlara karşı kan kaybettiği de biliniyordu. Bu nedenle, ‘iPhone 12 Mini’ ve ‘iPhone SE 2020’nin bu pazarlarda ‘iPhone’ ailesini daha ulaşılabilir bir hale getirmesi bekleniyordu. Fakat ‘iPhone 12 Mini’nin satış grafiği, Apple’ın beklentilerinin aksine oldukça düşük ilerledi. Cihaz, toplam ‘iPhone’ satışlarından yüzde 6’lık bir pay alarak en düşük paya sahip olan model oldu.  

Aktarılan son iddialara göre ise Apple, satışların beklenenden daha düşük bir grafik izlemesi nedeniyle ‘iPhone 12 Mini’ için üretimi durdurmayı planlıyor. ‘iPhone 12 Mini’ üretim hacminde, ilk aşamada 11 milyon adet düşüş olması bekleniyor. İkinci çeyrek sonunda da cihazın üretiminin, tamamen durdurulmuş olacağı dile getiriliyor. Üretimin durdurulması durumunda; ‘iPhone 12 Mini’nin, Apple’ın en kısa ömürlü amiral gemisi olacağı belirtiliyor. Ekran boyutu dışında seriyle birçok ortak özellik paylaşan modelin, batarya performansı nedeniyle tüketicileri hayal kırıklığına uğrattığı ve revize edilerek yakın gelecekte tekrar piyasaya sürülebileceği tahmin ediliyor.  

İlgili Haber  Apple'dan sonra Huawei yeni işletim sistemi HarmonyOS 2.0'ı tanıttı
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!