Apple’dan sonra Huawei yeni işletim sistemi HarmonyOS 2.0’ı tanıttı

Huawei HarmonyOS 2.0

Çin ile ABD rekabetinin tam merkezinde yer alan Huawei yeni işletim sistemini tanıttı. HarmonyOS 2.0 adındaki işletim sistemi gelecek yıl akıllı telefonlardaki yerini alacak. Aynı zamanda Pekin’de geçen haftalarda 2020 Çin Uluslararası hizmet ticareti fuarı gerçekleştirildi.

Huawei, yazılım veriyolu, veri yönetimi ve güvenlik dahil olmak üzere mevcut dağıtılmış yeteneklerine kapsamlı bir yükseltme getiren HarmonyOS 2.0’ı açıkladı.

En son güncellemeyle birlikte HarmonyOS, resmi olarak açık kaynak olacak ve geliştiriciler emülatörlere, SDK paketlerine ve IDE araçlarına erişebilecekler. OpenHarmony adlı açık kaynak projesi, ilk olarak 2020 yılının sonunda geliştiriciler için planlanan mobil HarmonyOS beta sürümü ile aşamalı olarak başlatılacak.

960x505-huawei-harmonyos-20i-duyurdu-yeni-isletim-sistemi-surumu-neler-sunuyor-1599735861600 Apple'dan sonra Huawei yeni işletim sistemi HarmonyOS 2.0'ı tanıttı Haberler Mobil

HarmonyOS’taki dağıtım teknolojisine dayanan EMUI 11 etkileşim sağlıyor. Akıllı cihazların HarmonyOS tabanlı IoT cihazlarıyla etkileşime girmesine izin vererek, görüntülü arama için daha büyük ekranlı bir cihazın kamerasını kullanmak da dahil olmak üzere, kullanıcılara yeni bir deneyim sunacak. Süreç, akıllı telefon ve HarmonyOS tabanlı akıllı telefon ev cihazları arasındaki temassız bağlantıyı güçlendirilerek ekran projeksiyonunu sağlıyor.

Huawei, Geliştirici Konferansı sırasında Harmony OS’un açık kaynaklı versiyonu olan OpenHarmony projesini de duyurdu. Huawei’nin açıklamasına göre OpenHarmony, şu an için 128KB ila 128MB RAM’e sahip cihazları destekleyecek. Nisan 2021’de bu sınır 4 GB’a ulaşacak ve Ekim 2021’de RAM sınırı tamamen ortadan kalkacak.

1599726796_Huawei_Geli__tirici_Konferans___2020__13_-1024x683 Apple'dan sonra Huawei yeni işletim sistemi HarmonyOS 2.0'ı tanıttı Haberler Mobil

Huawei tarafından yapılan açıklamalara göre Harmony OS 2.0; her türlü cihaza uyarlanabilir kullanıcı arayüzü, gelişmiş güvenlik ve daha iyi çalışan bir yapay zeka destekli akıllı ses tanıma gibi özelliklerle geliyor. Huawei ayrıca Harmony OS 2.0’da daha hızlı uzaktan okuma/yazma performansı sunan cihazlar arası veri aktarımlarına odaklandığını belirtti.

İlgili Haber  HelloTalk uygulaması; Dil değişimi sosyal ağı
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

2 yorum

Umarım güzel bir sistem olur sonuçta huawei büyük bir isim

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!