At Kılı Fırçası Kullanmanın Faydaları

Son zamanların yeni güzellik akımı, kuru fırçalama tekniğinin vazgeçilmezlerinden olan at kılı fırçalar, daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak için tercih ediliyor. Selülit görünümündeki mucizevi etkisi de gözle görülmeye değer. Peki at kılı fırçası nedir, nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir?

At Kılı Fırçası Nedir?

Adından da tahmin edebileceğiniz üzere at kıllarından yapılan bir fırçadır. Vücudunuza masaj yapmak için kullanabileceğiniz bu fırçaların birçok faydası bulunuyor. Günümüzde pek çok ünlü isim pürüzsüz bacaklar için at kılı fırçası öneriyor.

At Kılı Fırçası Nasıl Kullanılır?

Doğal at kılı fırçasını kuru cilde uygulamaya özen gösterin. Banyoya girmeden önce uygulamak en doğru zamanlardır. İster gece isterseniz gündüz uygulayın aynı derecede faydasını göreceksiniz. Uygulamaya ayaklarınızdan başlayıp kalbinize doğru yukarı hareketlerle yapın. Omuzlarınızdan başlıyorsanız da kalbinize doğru aşağı hareketlerle yapın. Kalbe doğru hareketlerle yapmak ve kan akışını hızlandırıp, vücudu harekete geçirmenizi sağlayacaktır. Kollarınıza uygularken aşağıdan yukarı doğru hareketlerle yapmaya dikkat edin. Ayrıca koltuk altınıza ve iç bacak bölgenize de uygulamayı ihmal etmeyin. Fırçalamanın en genel amacı toksinleri atmak olduğu için koltuk altında ve iç bacak kısımlarında da bulunan toksinleri atmanız gereklidir. Fırçalamaya ilk başladığınız zamanlarda daha hafif bastırarak 2 dakikayı geçmeyecek şekilde uygulayın. Vücudunuz alıştıkça daha basınçlı ve uzun süreli hale getirebilirsiniz. Fırça uygulamasını bitirdikten sonra bir yağ ya da nemlendirici ile vücudunuzu besleyin bu sayede tahriş olmasını engellemiş olursunuz.

at-kili-fircasi-listelist-1024x512 At Kılı Fırçası Kullanmanın Faydaları Sağlık Haberleri

Faydaları Nelerdir?

Vücudundaki Ölü Deriyi Atar

At kılı fırçanın en avantajlı kısmı bize göre vücudu ölü derilerden arındırmasıdır. Kuru fırçalama yöntemiyle bacağınızı aşağıdan yukarı doğru fırçaladığınızda vücuttaki ölü derilerin atıldığını fark edeceksiniz. At kılı fırçanın eksfoliasyon özelliği sayesinde vücudunuzdaki doku eşitsizliğinden ve pütür pütür görünümden kurtulabilirsiniz. Cildinizin nefes alması ve daha yumuşak görünmesi için kuru fırçalama tekniğinden sonra mutlaka nemlendirici uygulamalısınız.

İlgili Haber  Bilim Kurulu üyesinden İstanbul uyarısı: "Üçüncü dalgaya girdik"
Kan Dolaşımını Hızlandırır

At kılı fırçalama tekniğini doğru uyguladığında vücuttaki kan dolaşımının hızlandığını ve cildin yenilendiğini göreceksiniz. Alttan yukarı doğru yapılan kuru fırçalama yöntemi, vücuttaki metabolik atıkların azalmasına ve hücre yenilenmesine yardımcı oluyor. Düzenli olarak at kılı fırça ile tarama yapıldığında vücudunuzun daha genç göründüğünü ve sıkılaştığını fark edeceksiniz.

Selülit Görünümünü İyileştirir

Cildinizde masaj etkisi yaratarak dolaşımı hızlandırır. Bu sayede selülit oluşumunu indirger ve selülit görünümü azaltmaya yardımcı olur. Tabiki bunun yanı sıra spor ve düzgün beslenmeyi de ihmal etmemek gerekir.

Lenfatik Masaj Etkisi

Kuru fırçalama yöntemiyle vücudunuzdaki toksinlerden arınarak detoks etkisi yakalayabilirsiniz. Lenfatik sistem, bağışıklık sistemimizin en önemli parçasıdır. Kuru fırçalama masajında, lenfatik sistemler uyarılarak hücre atıklarının ve toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlıyor.  Düzenli olarak aşağıdan yukarı doğru kuru fırçalama masajı yaptığınızda vücudunuzda biriken ödemin azaldığını ve daha sıkı göründüğünü fark edeceksiniz. 

Gözenekleri Temizler

Kuru fırçalama yöntemiyle kollarımızdaki, bacaklarımızındaki ve karın bölgesindeki gözeneklerin de temizlenmesini sağlıyoruz. Vücuttaki gözeneklerde biriken ter, yağ ve kirler gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Kuru fırçalama tekniği, gözeneklere nüfuz ederek buradaki kiri çıkarır ve gözenek görünümünü sıkılaştırır. At kılı fırçayı tüm vücudunuza aşağıdan yukarı doğru dairesel hareketlerle uyguladığınızda vücudunuzun daha çok nefes aldığını hissedeceksiniz. 

Sürekli evde olduğumuz ve sıkıldığımız bu dönemde, cildimizi bu şekilde şımartmak belki de bizim için güzel bir motivasyon kaynağı olabilir. Mutlu, sağlıklı günler dilerim…

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol