Bill Gates: Corona salgını dünyaya 28 trilyon dolara mal oldu

Microsoft kurucusu ve Amerikan milyarderi olan Bill Gates, açık bir mektupta, dünyanın bir sonraki salgına hazırlanıp ona milyarlarca dolar yatırım yapması gerektiği konusunda insanları uyardı.

Mektup, eşi Melina ile birlikte imzalandı ve Gates Vakfı tarafından yayınlandı. Bill Gates bu mektupta ” bir sonraki salgının tehlikesi bizi bekliyor. Dünya bunu önlemek için harekete geçmelidir ve ülkeler her şeyi akışına bırakmamalılar.” dedi.

Ayrıca, Gates bu yazı ’da insanların bir sonraki salgına, bir savaşa hazırlandıkları gibi hazırlanmalılar diyor.

Microsoft’un kurucusu mektupta salgının maliyeti hakkında şöyle söylüyor: ”Bir sonraki salgını durdurmak, her yıl on milyarlarca dolarlık yatırım gerektirir. Ama dünya çapında Covid-19 salgınının maliyetinin 28 trilyon dolar olduğu tahmin edilmesi, unutmamalıdır”.

Bill Gates, Microsoft’tan istifa ettiğinden beri, Gates Vakfı’ndaki hayır kurumlarında çalışıyor. Ayrıca, Son yirmi yıldır dünyanın en zengin üç kişisinden biri olarak tanınıyor. Şu an bu listede, üçüncü olarak belirlenmiştir ve servetinin 132 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Corona salgınına karşı mücadelede en büyük yatırımcılardan biri olan Gates, birkaç kere, “hızlı tepki kuvveti” diye bir yöntemden bahsetmiştir. Söz konusu kuvvet, İtfaiyeciler gibi sürekli tetikte olan 3.000 uzmandan oluşan bir kuvvettir.

Gates ek olarak, “Teşhislere, aşılara, tedavilere vb. Bilimsel yatırımlara ek olarak, küresel bir uyarı sistemi oluşturmamız gerekiyor. Şu anda büyük ölçekte sahip olmadığımız bir şey” dedi. Gates Vakfı, Corona salgınına karşı savaşmak için 1,75 milyar dolardan fazla yatırım yaptığını açıkladı.

İlgili Haber  PCR testlerinde tespit edilemeyen yeni bir Corona virüs
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!