Bin Derde Deva Zencefilin Faydaları Nelerdir?

BİN DERDE DEVA BİTKİLER: ZENCEFİL
Zencefil, bağışıklık sistemini güçlendiren ve birçok hastalığa karşı ilaç niyetine tüketilen Asya kökenli bir bitkidir. Ana vatanı Güney Çin olmakla birlikte, Hindistan, Güneydoğu Asya, Batı Afrika ve Karayipler’e kadar yayılmaktadır.

Zencefil, bağışıklık sistemini güçlendiren ve birçok hastalığa karşı ilaç niyetine tüketilen Asya kökenli bir bitkidir. Ana vatanı Güney Çin olmakla birlikte, Hindistan, Güneydoğu Asya, Batı Afrika ve Karayipler’e kadar yayılmaktadır. Özellikle kış aylarında grip ve nezle gibi hastalıkların iyileşmesinde etkili olan zencefil, toz ya da yaş olarak tüketilebilmektedir. Şimdi gelelim bin derde deva diyerek anılan zencefilin saymakla bitmeyen faydalarına:
• Mide ağrısı, mide bulantısı, hazımsızlık gibi pek çok mide rahatsızlığına iyi gelmektedir. Özellikle sabahları bulantı ile uyanıyorsanız, zencefilli çay içmeniz sizi oldukça rahatlatacaktır.
• Mide, bağırsak enfeksiyonunun temizlenmesinde etkilidir. Vücudu enfeksiyonlardan arındırarak bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamaktadır.
• Bahar ve kış aylarında sık sık görülen nezle ve grip gibi soğuk algınlığına karşı vücut direncinizi yükselterek korumaktadır.
• Kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak kalp ve damar sağlığını korumaktadır.
• Metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak sindirim sisteminin düzenli çalışmasında etkilidir. Kabızlık nedeni ile şişkinlik yaşıyorsanız düzenli olarak zencefil çayı tüketmeniz çok iyi gelecektir.
• Çay olarak tüketildiğinde doğal ağrı kesici görevi görmektedir. Kas ve kemik ağrılarının geçmesine ve adet sancılarının azalmasına yardımcı olmaktadır.
• Antioksidan özelliğe sahip olması sebebiyle, vücutta yanlış beslenme ve zararlı alışkanlıklar yüzünden biriken toksinlerin arınmasında oldukça etkilidir.

WhatsApp-Image-2020-12-05-at-12.33.14 Bin Derde Deva Zencefilin Faydaları Nelerdir? Sağlık Haberleri


• Yüksek kolesterolün dengelenmesine yardımcı olmaktadır.
• Bedensel ve zihinsel olarak yorgunluğa iyi gelmektedir. Yoğun stres altındaysanız sizi rahatlatacak ve stres seviyenizin azalmasını sağlayacaktır.
Son olarak malum kış aylarındayız ve öksürüğe iyi gelen bir kür tavsiyesinde bulunarak yazımı tamamlamak istiyorum: 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı toz zencefil ve 2 çay kaşığı limon suyunu karıştırıp, her sabah-akşam 1 tatlı kaşığı tüketelim. Etkisinin sürebilmesi için ilk 10 dakika başka bir gıda tüketilmemesi uygun olur.
Motivasyonunuzun yüksek olduğu, sağlıklı bir gün dilerim.

İlgili Haber  Antibiyotiğe karşı dirençli bakterilerle savaşmak için yeni bileşikler keşfedildi
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!