Bitcoin’i Resmi Para Birimi Yapacak İlk Ülke Belli Oldu!

bitcoin

Dünyada ilk kez kripto para birimi Bitcoin’i resmi olarak tanıyacak ve ulusal para birimi olarak kabul edecek ülke belli oldu. Orta Amerika’daki El Salvador, Bitcoin’i ulusal para olarak kabul edecek ilk ülke olmaya hazırlanıyor. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkenin modern finansal altyapısını düzenlemek ve inşa etmek için dijital cüzdan şirketi Strike ile ortaklık anlaşması yapıldığını duyurdu.

18733d94-d4af-4c57-ba48-3d8e39a9d010-1024x576 Bitcoin’i Resmi Para Birimi Yapacak İlk Ülke Belli Oldu! Haberler

Kripto para piyasasından Bitcoin, bazı ülkelerce resmi para birimi olarak kullanılmak isteniyordu Geçmişte bazı ülkelerde maaş ödemelerinde Bitcoin kullanılması yönünde haberler çıktı ancak gerçekleşemedi. Dünyada ilk kez kripto para birimi Bitcoin’i resmi olarak tanıyacak ve ulusal para birimi olarak kabul edecek ülke belli oldu. Orta Amerika’daki El Salvador, Bitcoin’i ulusal para olarak kabul edecek ilk ülke olmaya hazırlanıyor.

Dijital Cüzdan Şirketi Strike İle Ortaklık

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Miami’de düzenlenen ve tarihin en büyük Bitcoin etkinliği olarak nitelendirilen Bitcoin 2021’de açıklama yaptı. Başkan, ülkenin modern finansal altyapısını düzenlemek ve inşa etmek için dijital cüzdan şirketi Strike ile ortaklık anlaşması yapıldığını söyledi.

el-salvador-bitcoin-SDN-1-1024x576 Bitcoin’i Resmi Para Birimi Yapacak İlk Ülke Belli Oldu! Haberler

Bitcoin, El Salvador’un resmi para birimi olan ABD doları ile birlikte kullanılacak. Başkan Nayib Bukele, Bitcoin’in yurtdışında yaşayan Salvadorluların eve ödeme göndermesini kolaylaştıracağını söyledi. Başkan, kısa vadede bu, istihdam yaratacak ve kayıtlı ekonomi dışındaki binlerce kişiye finansal katılım sağlamaya yardımcı olacağını duyurdu. Başkan Bukele, önümüzdeki hafta bir yasa tasarısı sunacağını açıkladı.

İlgili Haber  Teknik göstergeler bitcoin için ne söylüyor?
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Merhaba,
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisiyim. Deneyimlerimi sizinle paylaşmak isterim.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap