Bu akıllı tasma köpeğin sesini ve vücut dilini çevirir

Petpuls şirketi, köpeğin sesini ve vücut dilini çeviren ve duygusal durumlarını tanıyan akıllı bir tasma tasarladı.

Bu tasma, beş duygusal durumu tanımlamak ve izlemek için ses tanıma teknolojisini kullanıyor. Bu ürün köpeğin sesinin ne kadar tiz veya pes olduğunu ve ses tonunu analiz ediyor. Sonuçlar, kooeğin sahibine mutlu, endişeli, kızgın, üzgün veya sakin gibi duygusal bir durum hakkında bilgi verir.

Petpuls, iOS veya Android uygulamalarıyla eşleştirildikten sonra tasmaya takılır ve köpek seslerini Wi-Fi aracılığıyla çevirir. Bu ürün, köpeğin duygusal durumlarını izleyip, Bir ivmeölçer yardımıyla köpeğin aktivitelerini takip ediyor ve sahibinin diyetini yönetmesine yardımcı olur. Bu tasma 15 fitlik (yaklaşık 4,5 metre) bir mesafeye kadar çalışıp ve cep telefonu alana girdikten sonra otomatik olarak onunla eşleşir.

Söz konusu tasma, köpeğin dinlenme süresini de izler. Köpekler günde ortalama 14 saat uyur ve bir saatten az havlarlar. Uykunun köpeğin sağlığı üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bu nedenle, onu ölçmek ve ihtiyaçlarını sesleri çevirerek karşılamak, bu dört ayaklı hayvanın bakımını iyileştirebilir.

Bu tasmanın yapay zeka algoritması, ruh halini algılama yeteneğine sahip ve sesleri çevirmek için 50’den fazla cinsin 10.000’den fazla havlama sesini içeren ses bankasını kullanıyor. Bu tasmanın yapay zekası üzerine araştırma ve testler, Seul Ulusal Üniversitesi tarafından yapıldı ve üreticiye göre köpeğin duygusal durumlarını % 80’den fazla doğrulukla tespit ediyor.

Petpuls IP54 sertifikasına sahiptir ve bu nedenle su damlacıklarının sıçramasına bir dereceye kadar dayanıklıdır ve tek bir şarjla, 8 ila 10 saat arasında çalışır. Bu ürünü, üreticinin sitesinden küçük boyutta $99 ‘a ve büyük boyutta $108 ‘ a satın alabilirsiniz.

İlgili Haber  Köpeği sopayla döverek öldürdü! Valilik'ten açıklama
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!