COVID-19 dan Dünyaya

COVID-19 ve Dünya…

COVID-19 için aşı var ama dünya için aşı yok! 

snuVhCJS_400x400-300x300 COVID-19 dan Dünyaya Haberler Sağlık Haberleri

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres, COVID-19 un sosyal ve ekonomik etkisinin muazzam derecede büyüdüğü konusunda uyarıda bulundu. Bir aşının, küresel salgının yıllarca sürecek olan zararı ortadan kaldırabileceğine inanmanın aptalca olduğunu söyleyerek gündeme damga vurdu.

2020-12-05-e1607122091755 COVID-19 dan Dünyaya Haberler Sağlık Haberleri

Guterres, insanlığın küresel salgın dönemi boyunca doğaya olan etkileri üzerinde durdu. Hava ve su kirliliğinin 9 milyon kişinin ölümüne neden olacak seviyeye ulaştığını ve pandeminin neden olduğu kayıplardan 6 kat daha fazla olduğunu sözlerinde şiddetle belirtti.

Kaynakların artık bozulan gezegene daha fazla yük olacak şekilde kullanılmamasına işaret ederek dünya ekonomisini sadece yeniden başlatmakla kalmayıp onu dönüştürme şansımızın olduğunu belirtti ve iklim krizine verilecek uygun küresel cevabına gezegen için bir aşı olmadığını, doğanın bir kurtarıcıya ihtiyacı olduğunu ekleyerek başladı ve kurtarıcılığı şu fikriyle üstlendi:
“Her ülke, şehir, finans kuruluşu ve şirket 2050 yılına kadar karbon salınımını sıfıra indirecek planlara sahip olmalıdır. Her birey de tüketici, üretici ve yatırımcı olarak üzerine düşeni yapmalıdır.”
Sözleriyle, ana hedefinin Sıfır Karbon için Küresel Ortaklık olduğunu belirtti. Konuşmasına son olarak her bir bireyin karbon ayak izini azaltmanın önemini kavramış olduğu yeni ve daha sürdürülebilir bir dünya için umutlu olduğunu da ekledi.

Yetkililere ve insanlığa sunduğu fikri üzerine değerlendirmeler başladı..

5accaff97152d81bb824e0fb COVID-19 dan Dünyaya Haberler Sağlık Haberleri

İlgili Haber  Koronavirüs Bilim Kurulu toplandı. Bilim Kurulu Üyesinden Son Dakika Açıklaması!
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!