Cyberpunk 2077 o çeviriyi yapmamalıydın.

Cyberpunk 2077 o çeviri yapmamalıydın.
Son günlerin en büyük ses getiren yapımı Cyberpunk 2077 Türkçe çevirisinde bulunan bir “hata” ile sosyal medyayı salladı.

Son günlerin en büyük ses getiren yapımı Cyberpunk 2077 Türkçe çevirisinde bulunan bir “hata” ile sosyal medyayı salladı.

Polonyalı geliştirici CD Projekt Red tarafından geliştirilen ve 10 Aralık’taki çıkan Cyberpunk 2077 çıkışı ile büyük ses getirmeyi başarmıştı. Türkçe altyazı ve arayüz desteği ile gelen Cyberpunk 2077’de fark edilen bir çeviri detayı ise ülkemiz oyuncuları tarafından fazlasıyla eleştirildi.

Çeviri:

Son zamanlarda bunun bir çeviri hatası olabileceğini ve bu hatanın anlayamadığımız ve kesinlikle alay edemeyeceğimiz ” TÜRK DEĞERLERİ ” ni aşağılayıcı olduğunu keşfettik. Bu konu hakkında açıklama ve soruşturma bekliyoruz …

@CyberpunkGame

Oyunun İngilizce versiyonunda “Perilous Futur” (Tehlikeli, Vahim Gelecek) olarak bulunan posterin Türkçeye çevirisinin “İstikbal G*tlerdedir” olarak çevrilmesi ülkemiz oyuncularının büyük tepkisini topladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait “İstikbal Göklerdedir” sözü üzerinden yapılan bu çeviriye, oyuncular kadar yayıncılar tarafından da büyük tepki gösterildi. Başta Elraen olmak üzere pek çok yayıncı konu hakkındaki şikayetlerini sosyal medya hesaplarından belirttiler.

Sosyal medyada başlayan tepkilerin ardından oyunun Türkçe çevirisinden sorumlu ekip 23 Studios tarafından da açıklama geldi.

Ekran-goruntusu-2020-12-12-090736 Cyberpunk 2077 o çeviriyi yapmamalıydın. Oyun

Mustafa Kemal Atatürk “İstikbal göklerdedir.”

İlgili Haber  Steam’de 20 TL altı oyunlar - 23 Eylül
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

1 Yorum

Ahmet Demir  -  12 Aralık 2020 / 11:25

Oyunu çeviren kişilere zamanında çok koyduk ondandır 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇦🇿

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!