DuckDuckGo arama motorundaki günlük arama sayısı 100 milyonu aştı

Signal uygulamasının göz kamaştırıcı karşılamasıyla eş zamanlı olarak, Bir diğer popüler gizlilik hizmeti olan DuckDuckGo için günlük arama sayısı ilk kez 100 milyonu aştı.

DuckDuckGo arama motoru, gizliliğe daha fazla odaklanarak kendisini Google’a bir alternatif olarak tanıtıyor. 12 yıllık ömründe, ilk kez bu arama motorunda, bir günde 100 milyondan fazla arama yapıldı.

İki yıl önce büyümeye başladı ve Aylık 2 milyar dolarlık arama ile yaz ortasında zirveye ulaştı. Yakın zamana kadar, bu arama motoru yalnızca web sitesi üzerinden kullanılabiliyordu, ancak kullanıcılarını artırmak için Android ve iOS uygulamaları ve bir Chrome uzantısını da sundu. Şu an, 4 milyardan fazla kullanıcı söz konusu olan uygulama ve eklentilerini yüklemiştir.

DuckDuckGo ‘nun büyümesinin ana nedenlerinden biri, kullanıcıların gizliliklerini korumaya ve veri toplanmasını mümkün olduğunca engellemeye yönelik artan ilgisidir.

DuckDuckGo, arama motoruna ek olarak, özel bir tarayıcısı da vardır. Ancak içindeki toplu veri toplama eksikliği, “Tor” tarayıcısının varsayılan arama motoru olarak seçilmesine neden oldu. Özel mod ’da birkaç tarayıcı kullanırken, ana arama motoru rolünü oynuyor.

WhatsApp, Facebook ile veri paylaşımını üç ay süreyle erteleyeceğini açık bir şekilde açıkladı. Buna rağmen, milyonlarca kullanıcı, gizliliğe önem vermeme döneminin bittiğini ve hizmetlerin kullanıcıların verilerini kolayca satamayacağını başka sohbet uygulamalarını yükleyerek gösterdiler.

İlgili Haber  Google, masaüstü arama sayfası için Karanlık Modu test ediyor
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!