Dünya Sağlık Örgütü “sürekli covid” virüsü konusunda uyarıyor

COVID.5f2ae767d2e68

Coronavirüs ve hastaların vücudu üzerindeki etkileri üzerine yapılan son araştırmalar, virüsün önemli sayıda Covid 19 hastasının vücudunda normalden çok daha uzun süre kaldığını ve hatta bazı durumlarda hastaları sakat bırakmasını gösteriyor. Bu mesele, Dünya Sağlık Örgütü’nün, hastaları bazı virüs türlerinin direnci konusunda uyarmasına neden oldu.

Örgüt, ülkeler ve sağlık yetkilileri tarafından “sürekli Covid” konusunun, “son derece önemli” olması gerektiğini söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün Avrupa işleri direktörü Hans Kluge bir basın toplantısında şunları söyledi: “Bu konu, Dünya Sağlık Örgütü için çok açık bir önceliktir. Covid 19’u tedavi etmenin sonuçlarını ve yöntemlerini bilmek için, uzun süre hastalığın semptomlarını gösteren kişilerde ciddi şekilde takip etmek gerekiyor.”

Bazı hastaların aylardır Covid 19 olmaya devam ettiği nedeni belirlenmiyor. Bu kişiler, Corona testleri pozitif olduktan sonra tedavi görmelerine rağmen, aylardır aşırı yorgunluk, solunum problemleri, nörolojik bozukluklar ve kalp problemleri gibi hastalığın bazı semptomlarına sahipler.

Hans Klug Şöyle ekledi: “Bu gerçek ve dikkate değer bir konudur. Ortalama olarak, Covid’li 10 kişiden biri, 12 hafta sonra hala semptomları gösteriyorl ve bazen bu süre çok daha uzundur.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Avrupa sağlık yetkililerini ve tıbbi araştırma enstitülerini veri toplamayı koordine etmek için bir “ortak araştırma programı” başlatmaya çağırdı. Örgüt, bulgulara dayanarak ve organizasyonun diğer üyeleriyle iş birliği yaparak, “sürekli Covid” hastaların nasıl tedavi edileceğine dair kapsamlı bir stratejik plan geliştirilmesini istiyor.

Şubat ayının başlarında, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) hastalığın bir tanımını, resmi adını ve koordineli çalışma ve yanıt yöntemlerini bulmak için “Sürekli Covid” üzerine ilk sanal seminerini düzenledi.

İlgili Haber  Alman hükümeti, 5G ağında Huawei ekipmanının kullanılmasını onayladı
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!