Dünyanın İlk Tasarlanmış Bebekleri Doğdu!

Son 67 yılda DNA’yı keşfettik birde onun nasıl işlediğini öğrendik. Son 7 yılda DNA’yı değiştirebilecek bazı yöntemler geliştirdik.
Bizden katlarca güzel, akıllı, dayanıklı bebeklerin olacağı bir gelecek yada beraberinde bir problem’mi getirecek?

Son 67 yılda DNA’yı keşfettik birde onun nasıl işlediğini öğrendik. Son 7 yılda DNA’yı değiştirebilecek bazı yöntemler geliştirdik.

Bizden katlarca güzel, akıllı, dayanıklı bebeklerin olacağı bir gelecek yada beraberinde bir problem’mi getirecek?

Gen düzenleme işlemi yıllardır yapılıyordu. Bu Gen Düzenleme İşlemi’nin 4 seviyesi var. Anlaşılması kolay olsun diye 4 kapı şeklinde tarif edeceğim.

İlk kapı (Gen Tedavisi): 1980 yılında iyileştirme amacıyla açıldı. İlk denemeler başarısızlıkla sonlandı. (ilkte olacak diye bir şey olmaz her zaman) 1990’da doktorlar, ilk kez nadir görülen gen hastalığını tedavi etmeyi başardılar. Kalp Hastalıkları, Yüksek Tansiyon veya Alzheımer gibi yaygın hastalıkların tedavisi için araştırmalar hayla devam ediyor. Bunlar bir yandan devam etsin. Bazıları 2. kata çıktı ve kapıyı zorladılar.

2. Kapı (Gen Dopingi) :2004 yılında açıldı burada 2 fare düşünelim birincisine Vıncet (Normal Fare) ikincisi Maraton (Genleri Düzenlenmiş Fare).

Dakikada 20 metre/dakika koşan bu 2 fareden biri, Vıncet (Normal Fare) 10 Dakikada 200 metre koştuktan sonra pes ediyor. Diğer fare Maraton (Genleri Düzenlenmiş Fare) 4 saat’te nerdeyse 5 Km koşuyor ancak ondan sonra pes ediyor. aramızdan bazılarınız diyecektir “Adrenalin iğnesi vurmuşlardır diye.” Bu farelerin genleri Örneğin A geni yerine K genine değiştiriliyor. Diğer fareye göre daha hızlı daha dayanıklı olmasını sağlıyor.

Nasıl Bu Kadar Emin Olabiliyoruz?

SCHWARZENEGGER faresi normal bir fareden 2-3 kat daha kaslı!

EPtMqX0X4AAXxh4-edited Dünyanın İlk Tasarlanmış Bebekleri Doğdu! Teknoloji
SCHWARZENEGGER faresi

Şimdi hep beraber 3. ve 4. kata çıkalım.

Germlıne Gen Düzenlenmesi: Doğmamış bebeklerin genlerini değiştire biliyorsunuz ama 25’e yakın Ülkede bu Germlıne Gen Düzenlenmesi YASAK!

Doğmamış bebeklerin GDO’su ile niye oynayasınız’ki. 🙂 Pek çok ülke doğal olarak hazır değil. Yasal olarak SUÇTUR!

İlgili Haber  Xbox Series X ve S’in Özellikleri & Fiyatı

Bu konuda herhangi bir şey yapılmadı. Henüz 3. kapı açılmadı! demeyi isterdim.

Sizce hangi iki ülkede Doğmamış bebeklerin GDO’su ile oyanamak yasal değildir?

hmmm. biraz düşüneyim. Olağan Şüpheliler Amerika Birleşik Devletleri ve ÇİN!!!

Gen Değiştirme teknikleri konusunda en çok araştırma yapılan 2 ülke bunlar. Çin’de 1 sene önce bir doktor. Embriyo üzerinde gen düzenlemesi yaptığını açıkladı. Ve böylece Kasım 2018’de 3. Kapı açılmış Oldu. (Tasarlanmış Bebekler Kapası)

3. Kapı (Tasarlanmış bebekler Kapası): Kasım 2018’de açıldı. Dünyanın ilk tasarlanmış bebekleri doğdu.! İsimleri “Lulu ve Nana” doktorları bu genlerin sadece iyileştirme amacıyla değiştirildiğini söylüyor. Eycaybi virüsü’ne karşı bağışıklıkları var. Yan, yaşamları boyunca hiç virüs olmayacaklar, Onların çocukları’da olmayacak. ne kadarda güzel bir şey değil’mi. 🙂

Biyoloji derslerinden hatırlamamız gerekir. İnsanların genleri Kromozomlarında bulunuyor. 23 Kromozomu Annemizden 23 Kromozomu Babamızdan alıyoruz. Ve her bir kromozomun içinde yaklaşık 20 Bin tane gen var. Bu genleri hayatımızın kaynak kodu olarak düşünelim. Şimdi bu yazıyı şuan bilgisayar ekranından okuyorsanız eğer, google web sayfasını bir canlı olarak düşünün. Binlerce yıl bu web sayfasında’ki canlılara bakıyoruz.

66 yıl önce birilerinin aklına sayfaya sağ tıklayıp o kaynak kodunu görme fikri geldi. Yani DNA keşfedili.

Sayfaya sağ tıkladığınızda karşınıza karma karışık bir şeyler çıkacak. İşte DNA’da biler için öyleydi. Takii 66 yıl öncesine kadar.

Web sayfası tasarım değişiklerini henüz doğmamış bir bebekte yapmaya başladığımız gün 4. Kapıda açılacak.

4. Kapı: Bebek doğduğu anda ölme sebebi, hastalıkları gibi bir çok şeye baka biliyorlar. Doğuştan getirdiğiniz özellikler adeta CV’nizi oluşturuyor. Mezun olurken, evlenirken ve işe girerken size değil o yanınızda getirdiğimiz genetik mirasa bakıyorlar. Henüz 4. kapıyı açamadık. Düşünsenize dier kapılar gibi teninin rengini, saçının rengini, kasalı veya kassız biri olacağına, cinsiyetinin Erkek veya Kadın olacağına, Dayanıklı veya Dayanıksız olacağına ailen taraftın’dan belirlendiğini.! Sırf cinsiyeti, rengi, ve inanç’ına bağlı olarak Dünya genelinde kaç milyar insan yaşıyor.! Bunlar klasik bi örnekler.

İlgili Haber  Hacklenmiş veya devre dışı bırakılmış Instagram hesabınızı nasıl kurtarabilirsiniz?

Eğer fakir bir ailede doğduysan hayatını’da fakir olarak yaşamak üzere kodlanıyorsun adeta.! Güzel yada yakışıklıysan başkalarından her zaman 1 adım önce başlıyorsun hayata. İşte 4. kapı bir gün açıldığında bazı kişiler! Mesela varlıklı insanlar, zenginler bir adım daha öne geçecekler. Çünkü başlangıçta sadece onların bebekleri tasarlana bilecek. Daha akıllı daha kuvvetli daha güzel bebeklere sahip olabilecekler.

Onlara bir form uzatacaklar çocuklarında aradıkları özellikleri işareteleyecekler ve çocuk kısa bir süre içinde olu verecek.

Yanlış anlaşılmasın Çünkü ben Anton’un karşısında’ki Vincent tarafındayım. Daha doğduklarında tüm olasıklar’dan vaz geçmeyenlerin tarfındayım.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!