Türkiye Endonezya’daki Kilise Saldırısını Kınadı!

Saldırıya Yönelik Dışişleri Bakanlığı

Türkiye 28 Mart’ta, Endonezya’nın Güney Sulawesi Adası’ndaki bir Katolik kilisesine düzenlenen terör saldırısını şiddetle kınadı.

“ANKARA ANADOLU AJANSI”
117735170_4c55aecd-7386-4444-93d3-ce876eb9a400 Türkiye Endonezya'daki Kilise Saldırısını Kınadı! Haberler
Kilise Saldırısının ardından incelemeler…

Polisin açıklamasına göre, 28 Mart sabahı iki intihar eylemcisi ayin sırasında kiliseye saldırı yaptı. Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo kilise saldırısını kınamakla beraber bunu “terör eylemi” olarak nitelendirdi. Ayrıca halkı sükunetini korumaya çağırdı. Sanal basın toplantısında konuşan cumhurbaşkanı aynı zamanda, “Herkesin korkmadan özgürce ibadet etmesini sağlayacağız.” dedi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “28 Mart 2021’de Endonezya’nın Güney Sulawesi ilinin Makassar kentindeki kilisede en az 20 kişinin yaralandığı terör saldırısından yana son derece üzüntü duyuldu.” ifadesi yer aldı. Yaralılar hastanelere nakledilirken, bugüne kadar saldırının sorumluluğunu üstlenen olmadı.

Türkiye olarak, yaralılara hızlı bir iyileşme diliyoruz. Dost-kardeş halklar olduğumuzu ayrıca, endonezya hükümetiyle dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz. Ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

İlgili Haber  HES kodu nasıl, nereden alınır? e-Devlet ile HES kodu alma işlemi nasıl yapılır?
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!