Ersağ omega 3 faydaları nelerdir?

Ersağ omega 3 faydaları nelerdir?

Omega 3, çocukluğumuzdan beri duyduğumuz ve çoğu kere merak ettiğimiz bir vitamindir. Bedenen,zihinen gelişim için çok gerekli olan omega 3 hangi bitki ve hayvanlarda vardır? Ersağ omega 3 kapsülü gerçekten çok kaliteli mi? Omega 3 ün faydaları nelerdir? Dikkat eksikliğini giderip zihni açar mı? Ersağ sıvı omega 3 aynı özelliklere sahip mi? Omega 3 balık yağı nasıl kullanılır? Omega 3 hapı yan etkiye sahip mi?

Omega 3, çocukluğumuzdan beri duyduğumuz ve çoğu kere merak ettiğimiz bir vitamindir. Bedenen,zihinen gelişim için çok gerekli olan omega 3 hangi bitki ve hayvanlarda vardır? Ersağ omega 3 kapsülü gerçekten çok kaliteli mi? Omega 3 ün faydaları nelerdir? Dikkat eksikliğini giderip zihni açar mı? Ersağ sıvı omega 3 aynı özelliklere sahip mi? Omega 3 balık yağı nasıl kullanılır? Omega 3 hapı yan etkiye sahip mi?

OMEGA 3 NEDİR?

Omega 3 vücut tarafından üretilemeyip dışarıdan almak zorunda olduğumuz yağ asitleridir. Balık yağı omega 3 demek değildir. omega 3 balık yağından üretilebilir ama başka gıdalardan da elde edilebilinir ya da alınabilinir. Bu gıdalar nohut, ceviz, brüksel lahanası,semizotu, keten tohumu, kuru fasülyedir.

Ersağ omega 3 TG formundadır.Bakanlık onaylıdır.

omega3-min-1-271x300 Ersağ omega 3 faydaları nelerdir? Sağlık Haberleri

OMEGA 3  FAYDALARI:

1- ÖĞRENCİLER MUTLAKA KULLANMALIDIR:

OMEGA 3 zihinsel gelişimi olumlu yönde etkileyerek daha zeki ve akıllı bireyler ortaya çıkmasını sağlar.Dikkat eksikliği ve hiper aktivite sorunu olan kişilerde dikkati toplama konusunda oldukça faydalıdır.Yapılan araştırmalarda omega 3 alan öğrencilerin zeka ve anlama kapasitelerinin iki katına çıktığı tespit edilmiştir.Yaşı küçük olan çocuklarda sıvı omega 3 kullandırılması tavsiye edilir. Oxford Ünivesitesi’nin, Durham İlkokulu’nda bazı konularda geri kalan öğrenciler arasında yapmış olduğu deney çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Düzenli omega 3 kullanımı sayesinde öğrencilerin konsantrasyon ve öğrenme zorluğunun üstesinden rahatça gelebildiği tespit edildi. Bu çalışma ile Omega 3 yağ asitlerinin nöronlar arasında elektriksel akımın devamlılığına yüksek derecede katkı sağladığı bir kere daha

belirlenmiş oldu.

çilek aromalı sıvı omega3

10 yaşından büyük çocuklarda kapsül şeklinde olan haplardan alınmadır.

                   

banner_2011 Ersağ omega 3 faydaları nelerdir? Sağlık Haberleri

                   KALİTELİ BİR YAŞANTI SUNAR:

 OMEGA 3 Kapsülleri daha zinde, daha güçlü bir vücut yapısı ortaya çıkartır.Kemik gelişiminden, zihinsel gelişime kadar bir çok konuda dirençli,güçlü bir vücuda sahip olmamızı sağlar.Yaşlılığı daha geç getirir.

İlgili Haber  Tek Bir gülümseme, bir enjeksiyonun acısını azaltabilir mi?

Gözlere Çok İyi Gelir:

Göz sağlığı konusunda da Omega 3 kapsülü çok etkilidir.Görme sorunu yaşayanlar kısa süre içerisinde daha iyi göreceklerdir.Ayrıca gözde kuruluk gibi rahatsızlıklara da iyi geldiği uzmanlarca sürekli söylenmektedir.

Omega 3 kapsülü alırken nelere dikkat etmeliyiz:   

       Omega 3 balık yağı satın alırken civa, kurşun gibi ağır metallerden arınma teknolojisinin kullanılmış olmasına dikkat edilmelidir. Soğuk pres yöntemiyle elde edilenler Omega 3 balık yağı tercih edilmeli ve ışık almayan paketlerde olduğuna dikkat edilmeli. EPA ve DHA oranı yüksek olanlar Omega 3 balık yağı tercih edilmelidir. Omega 3 kapsülü jelatinine, helal belgeli olmasına, Bakanlık onaylı olmasına dikkat edimelidir.

Tüm bu özelliklere sahip, ersağ omega 3 kapsülü tam size göredir. Şimdi üye olarak yüzde otuz indirimli ve 200 liralık siparişe tamamladığınızda 3 farklı hediye alma imkanına sahip olacaksınız.

Küçük çocuklar için ersağın sıvı çilekli omega 3 ürünü tercih edilmelidir.

Kimler Omega 3 takviyesi alabilir?

Kan sulandırıcı ilaç ve aspirin kullanan bireyler ve ameliyata girecek olanlar ise Omega 3 kullanmamalıdır. Kardiyovasküler problemi olan bireyler, hamilelik dönemindeki ve menopoz dönemine girmiş kadınlar, kolesterol seviyesi yüksek, depresyon eğilimi olan bireyler, yoğun sınav dönemlerinde olan okul çağı ve ergenlik dönemindeki çocuklar, diyabeti olanlar Omega 3 takviyesi alabilir.

0 545 550 43 72

Omega 3 alımının faydaları neler?

 • Gözde yaşa bağlı olarak gelişen sarı nokta tehlikesini azaltır.
 • Kolesterol ve Trigliseritler düşer, bu sayede kalp krizi riski en aza indirgenir.
 • Konsantre olmaya ve dikkatin dağılmamasına yardımcı olur.
 • Kalp krizinin tekrarlaması ya da inme inmesi gibi durumları önler.
 • Kemikleri güçlendirir.
 • Alzheimer ve bunama gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır.
 • Kan akışını rahatlatarak kanın pıhtılaşmasını önler.
 • Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur.
İlgili Haber  Okullar kapatılacak mı? Sınavlar iptal mi olacak?

Omega 3 eksikliği nelere sebep olur?

 • Dikkatte azalma ve davranış bozukluklarına yol açar.
 • Retinadaki görme fonksiyonu azalır.
 • Balık yağı asitleri kalbe faydalı olduğundan eksikliğinde ciddi kalp problemleri oluşabilir. Düzenli balık yemek nasıl kalp ritmini düzene sokuyorsa, bu ihtiyacın karşılanmamasının sonuçları da kalp krizine kadar gidebilir.

Bilgi İçin TIKLAYINIZ

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!