Fransa’da AB üyesi ülkelerden olmayan futbolcular milli takımlarına gidemeyecek

Fransa’da Profesyonel Futbol Ligi, koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle, Ligue 1 ve Ligue 2 takımlarında forma giyen, Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan ülkelerin futbolcularının milli takımlara gönderilmemesini kabul etti.

Fransa’da Ligue 1 ve 2’den 40 kulüp, ülkeye döndüklerinde bir hafta karantinaya girme zorluluğu ve Kovid-19 bulaş riski nedeniyle, Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan ülkelere mensup futbolcuların milli takımlara gönderilmemesini oy birliğiyle kabul etti. 

Fransa Profesyonel Futbol Ligi’nden yapılan açıklamada, “Milli takımlara yabancı uluslararası oyuncular için bir muafiyet tanınmaması ve uluslararası düzenlemelerin getirdiği yanıt süreleri göz önüne alındığında, Ligue 1 ve Ligue 2 kulüpleri 5 Şubat 2021 tarihli Fifa genelgesini oybirliğiyle uygulamaya karar verdiler. Bu bağlamda, kulüpler, Mart ayındaki bir sonraki uluslararası dönemde AB / Avrupa Ekonmi Alanı (AEA) dışındaki maçlar için çağrılan yabancı oyuncuları seçemeyecek” ifadeleri yer aldı.

​Bu karardan, Lille’de forma giyen Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Zeki Çelik gibi milli oyuncular da etkilenecek. 

A Milli Futbol Takımı, 2022 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında 24 Mart’ta Hollanda, 27 Mart’ta Norveç’te ve 30 Mart’ta Letonya ile karşı karşıya gelecek.

İlgili Haber  Şenol Güneş: ''Umutla bakıp, mutlu dönmek istiyoruz''
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!