Fransa’da,Corona virüs vaka sayısı artıyor

Fransız hükümetinin tıbbi danışmanı, ülkenin Corona virüsle savaşmak için ülke çapında üçüncü bir karantinaya ihtiyacı olduğunu açıkladı.

Fransız liderlerine Covid-19 hastalığı konusunda danışmanlık yapan bir bilim konseyinin direktörü Profesör Jan Fransua Delferisi, ülkenin “olağanüstü durumda” olduğunu söyledi.

Bu profesör, devletin, Corona virüse karşı hızlı ve kararlı adımlar atmasını istiyor.

Profesör Delferisi, 24 Ocak Pazar günü yaptığı açıklamada, “Veriler, ilk olarak İngiltere’de tespit edilen yeni Corona virüs türünün şu anda Fransa’nın bazı bölgelerindeki vakaların %7 ila %9’unu oluşturduğunu ve durdurmanın zor olduğunu gösteriyor.” dedi.

Delfrisi, Fransa’daki durumun diğer Avrupa ülkelerinden daha iyi olduğunu vurguladı. Ancak, hükümetin gündeminde katı kısıtlamalar olmadığı sürece, ülkeyi mart ayı ortasından itibaren zor bir durumun beklediği konusunda uyardı.

france_covid_ed_only-1024x683 Fransa’da,Corona virüs vaka sayısı artıyor Haberler Sağlık Haberleri

Fransız hükümetinin 27 Ocak Çarşamba günü Corona virüsü kontrol altına almak ve onunla mücadele etmek için, yeni bir önlem turu hakkında karar vermesi bekleniyor.

Fransız devletinin tıp danışmanı, öne çıkan parlak konulardan birinin aşı kampanyası olduğunu vurguladı. Ayrıca “Önümüzdeki üç ay içinde, şubat başından Nisan sonuna kadar, İngiltere’den gelen yeni bir tür Corona virüs ile daha fazla kişinin aşılanma oranı arasında bir yarışma yapacağız.” dedi.

Bu danışmana göre, Fransız Sağlık Bakanını, ağustos ayı sonuna kadar 70 milyon Fransız vatandaşının aşılanacağını söylemesine rağmen, bu beklentiye ulaşılamayacak. Ve Şöyle Ekledi: “Sanırım Fransa’da 6 ila 8 milyon insan Nisan ayı başlarına kadar aşılanacak ve yaz sonunda nüfusun yaklaşık yüzde 40’ını aşılayabiliriz, daha fazlasını değil.”

Fransız hükümet yetkilileri şimdiye kadar bir genel kısıtlama dönemini tekrarlamaktan uzak durdular. Son haftalarda, sokağa çıkma yasakları gibi başka önlemler alarak, Corona virüs salgınını durdurmaya çalıştırlar.

Şu anda Fransa’da 18.00’den sonra insanların seyahat etmesine izin verilmese de Corona virüse yakalananların sayısı hala artıyor.

İlgili Haber  Aile Hekimi Ayhan Kurt vefat etti

Fransa’da şu ana kadar yaklaşık 3,1 milyon kişiye corona virüsü bulaştı ve bunların 73.000’den fazlası hayatını kaybetti.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol