Fransız hükümeti halka açık yerlerde alkolü yasakladı

af frenchpolice 0104

Fransa Başbakanı Jean Castex, perşembe günü Ulusal Meclis (parlamento) da bulunup, devletin korona kısıtlamalarıyla ilgili alınan yeni kararları açıkladı. Bu karara göre, halka açık yerlerde alkol tüketilmeyecektir.

Castex, bu yasağın, halka açık yerlerde kalabalığı azaltmayı amaçladığını söyledi. Ayrıca, valilikler ve belediyenin iş birliği ile yasağın nehir, iskele ve meydanlarda uygulanacağını duyurdu.

Baharın başlaması ve Fransa’da kafe, bar ve restoranların kapanmaya devam etmesiyle, son günlerde bu ülkede önemli sayıda insan barlardan, kafelerden ve süpermarketlerden alkollü içecek alıp, halka açık sokaklarda toplanıyorlar. Devlete göre bu hareket, mutasyona uğramış koronavirüsün ülkede yayılmasını hızlandırdı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron çarşamba akşamı bahar tatili öncesinde okulların kapatıldığını duyurdu ve ülke genelinde yüksek riskli bölgelerde korona kısıtlamalarının uzatılması gerektiğini vurguladı.

Böylelikle Fransız şehirlerinde trafik acil durumlar haricinde, 19.00’dan sonra ve 06.00’a kadar yasaklanacak. Aynı zamanda, gün içerisinde vatandaşların ikamet ettikleri yerlere 10 km’den fazla uzaklıkta olmaması gerekmektedir.

000_1RF8T4-634x431-1 Fransız hükümeti halka açık yerlerde alkolü yasakladı Haberler
(Resim: FRANCOIS GUILLOT / AFP)

Gereksiz işletmeler de dört hafta süreyle kapatılacaklar. Ayrıca, uzaktan çalışma sistemine uygun olan işlerde çalışanlar, evden çalışmaya devam edecekler.

Fransa Başbakanı Jean Castex, koronavirüs salgınının üçüncü dalgasına karşı perşembe günü Fransa’daki yeni kısıtlamaları ayrıntılı olarak açıklayarak, kısıtlamaları uygulamak için Fransız Ulusal Meclisi’nde çoğunluğun onayını aldı.

İlgili Haber  Avrupa ülkelerindeki işverenler her işçiyi işe almak için saatte ne kadar harcıyor?
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!