George Floyd’un katili, üçüncü suçtan Yargılanıyor

George Floyd’u öldürmekle suçlanan polis memuru, Derek Michael Chauvin, üçüncü suçlaması nedeniyle 11 Mart Perşembe günü mahkemeye çıktı.

Beyaz Amerikalı polisin duruşması salı günü başladı.

19 yıldan fazla bir süredir Minneapolis Şehri Polisi için çalışan 44 yaşındaki Chauvin, daha önce George Floyd’un kasıtsız öldürülmesiyle suçlanmıştır.

Dava, “ölümle sonuçlanan kasıtlı şiddet” suçlamasıyla perşembe günü başlayacak. Bu suçun cezası, 25 yıl hapis olacaktır.

George Floyd’un aile avukatı, Ben Crump, Derek Chauvin’e yöneltilen suçlamadan “çok memnun” olduğunu söyledi. Crump yaptığı açıklamada, “Floyd ailesinin duruşmaya devam etmesi çok acı verici, ancak tüm yasal yolların değerlendirilmesinden ve yargılamanın devam edebilmesinden dolayı mutluyuz.” Dedi.

200528-derek-chauvin-cover-al-1023_83c5a9fdbc082102292364656354f777-1024x512 George Floyd'un katili, üçüncü suçtan Yargılanıyor Haberler

29 Mart’ta, başka bir duruşma yapılacak ve nihai kararın Nisan ayı başlarında verilmesi bekleniyor.

Derek Chauvin, geçtiğimiz mayıs ayında George Floyd’un tutuklandığı sırada, dizini dokuz dakikadan fazla, bu Afrikalı-Amerikalı kişinin boynuna koydu. Beyaz polis, yoldan geçenlerin önünde bunu yaptı. O sırada, Floyd nefes alamadığını bağırarak duyurdu ve nefes alma yeteneğini yitirene kadar, Chauvin acımasızca onu boğmaya devam etti.

Videonun sosyal medyada yayınlanması ABD’yi haftalarca kargaşa içinde bıraktı.

İlgili Haber  Bill Gates: Corona salgını dünyaya 28 trilyon dolara mal oldu
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!