Google, masaüstü arama sayfası için Karanlık Modu test ediyor

google chrome dark mode windows 1 1

Bazı kullanıcılar, masaüstü web aramaları için Karanlık mod testini bildirmiştir, bu nedenle Google sonunda bu özelliği PC kullanıcılarına sunabilir.

Android cihazların ve iOS özellikli ürünlerin kullanıcılarının uzun süredir Karanlık mod’a erişimi vardı, ancak bu tür bir özelliği PC’lerde ve dizüstü bilgisayarlarda nadiren görüyoruz.  Yeni bir rapora göre Google, masaüstü web aramaları için Karanlık modu test ediyor.

Karanlık mod’da renklerin dağıtımı

Bu temada, beyaz arka plan rengi, mobil uygulamalarla eşleşip koyu griye değiştiriliyor. Bu durumda Google birkaç renk yerine beyaz olacak, ancak mikrofon simgesinin rengi aynı kalacaktır. Ayrıca, arama bölümünün gri çerçevesi de değişecektir.

Bu mod’da, farklı filtreleri gösteren renkli simgeler mavi renkte olup, siyah metin gri ve sayfaların adı ve bağlantısı için farklı bir mavi tonu kullanılacaktır. Bu özellikler Google.com ana sayfasında görünmüyor ve bu özelliği devre dışı bırakma ayarları kullanıcılar tarafından kullanılamıyor.

217394 Google, masaüstü arama sayfası için Karanlık Modu test ediyor Haberler Teknoloji

Karanlık modunu kimler kullanacak?

Google masaüstü aramaları için Karanlık Mod testi, kullanıcılar arasında yaygın olarak başlamamıştır ve yalnızca birkaçı deneyebilir. Yayınlanan ekran görüntüleri Windows 10 ve Chrome ve Firefox tarayıcıları içindir.

Önümüzdeki aylarda, çok sayıda kullanıcı Google masaüstü aramalarının karanlık modunu kullanabilecektir. Mac OS ve Windows 10, uzun süredir karanlık temalarla donatılmıştır ve Chrome, bazı sitelerde Koyu Modu destekliyor. Ancak bilgisayarlar için karanlık arama ekranı, karanlık ve gece ortamlarında kullanıcıların gözlerine daha az zarar verir.

İlgili Haber  Android 12 de, uygulamaların ve menülerin renk düzenini değiştirmeniz mümkün.
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!