Google, Pixel 5’in Yeni Özelliklerini Açıkaldı!

Pixel 5 ile ilgili en ilginç şeylerden biri, alüminyum bir arka kapağa sahip olmasına rağmen, hala kablosuz şarj ve ters kablosuz şarj özelliğine sahip olmasıdır. Kablosuz şarj işlevine sahip diğer tüm akıllı telefonlar camla birlikte gelir çünkü…

Pixel 5 ile ilgili en ilginç şeylerden biri, alüminyum bir arka kapağa sahip olmasına rağmen, hala kablosuz şarj ve ters kablosuz şarj özelliğine sahip olmasıdır. Kablosuz şarj işlevine sahip diğer tüm akıllı telefonlar camla birlikte gelir çünkü metal telefonlara kablosuz şarj eklenemez. Peki, metal yapıya rağmen Google, Pixel 5’e kablosuz şarjı tam olarak nasıl destekleniyor?

Google, basın mensuplarından bazılarına Pixel 5’in metal gövdesinin arkasında bir pencere kesildiğini ve bir şarj bobininin gömülü olduğunu açıkladı. Daha sonra muntazam bir görünüm ve yüzey elde etmek ve şarj bobininde herhangi bir hasarı önlemek için üzerine “biyo-reçine” uygulayın.

Google’ın uygulaması çok zekice, yan etkisi yok gibi görünüyor ve Pixel 5, 10W’a kadar kablosuz şarjı ve kablosuz şarjı destekliyor. Bu “biyo-reçine” kaplamanın uzun süreli kullanımdan sonra nasıl dayanacağını sadece zaman gösterecek. Ancak bu, herhangi bir akıllı telefon şirketinin yaptığı ilk olay değil. LG bunu bir gün önce yaptı, ancak son yıllarda OEM’ler, cihazlarında kablosuz şarj sağlamak için cam panelleri kullanmaya başladı.

İlgili Haber  Google Loon balonları Kenya’ya İnternet getirdi
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!