Google’ın Ünlü E-posta Servisi Gmail Erişim Sorunu Yaşıyor

Google’ın ünlü e-posta servisi Gmail….

Google’ın ünlü e-posta servisi Gmail erişim sorunu yaşıyor. Göndereceğiniz mail’e dosya yükleyemiyorsunuz. Sorunun Dünya genelinde yaşandığı da bilinmekte. Üstelik bu sorun Google’a ait diğer servisleride etkiliyor.

Google’a ait olan e-posta servisi Gmail, dünya genelinde kesinti olduğunu bildirdi. Kullanıcıların paylaştığı raporlar ve Google tarafından yapılan açıklamalar da, Gmail’de metin olarak mail atılabildiği fakat dosya yüklemeye çalıştığınızda uyarı mesajı verdiği görülüyor. Bazı ülkelerde metin olarak bile mail atılamadığı da biliniyor.

Twitter’da da dünya genelinde ki Gmail kullanıcısının Gmail’in çöktüğüne dair tweetler paylaşılmış durumda. Bu sorun ara sıra yaşandığı için bazı kullanıcılar sorun yaşamadan e-posta gönderebiliyor.

Gmail’in durumu ile ilgili bildiri paylaşan Google, Gmail Service Details sayfasında yaptığı açıklamalarda yaşanan kesintinin kaynağını araştırdıklarını ve sorunun tespit edilmesi durumunda bir güncelleme yayınlayarak servisi eski haline döndüreceğini bildirdi.

Google’ın durum sayfasında Google Drive, Google Meet, Google Voice, Google Dökümanlar ve Google Keep gibi Gmail dışındaki hizmetleirinde sorunlar yaşadığı biliniyor. Twitter’daki kullanıcıların paylaşımlarına göre YouTube’a video yüklerken de problem yaşandığıda görülüyor.

image-3 Google’ın Ünlü E-posta Servisi Gmail Erişim Sorunu Yaşıyor Haberler Teknoloji

Gmail’deki sorun Down Detector’den incelendiğinde sorunun genel olarak Hindistan, Japonya, Malezya ve Avustralya gibi Doğu ve Güney Asya ülkelerinde olduğu görülmekte. Bununla beraber ABD’nin batı tarafı ve Avrupa’da sorundan etkileniyor. Haritada Türkiye’de sorun yokmuş gibi gözükse de Türkiye’de bu durumdan etkileniyor.

İlgili Haber  Google, YouTube, Gmail Çöktü mü? Yetkililerden Açıklama Geldi
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com Yöneticisi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!