Gorillerde Virüs Tespiti! Goriller COVİD-19 Taşıyıcıları mı?

San Diego, Kaliforniya’daki bir hayvanat bahçesindeki gorillerde virüs tespit edildi. Covid-19 virüsünden hastalanan gorillerinde taşıyıcı olabildiği konusu gündeme oturdu..

San Diego, Kaliforniya, ABD’deki Hayvanat Bahçesi safari parkındaki gorillere, ABD’de ve muhtemelen dünya üzerinde hayvanlarda bulunan ilk virüs vakası olduğuna inanılan koronavirüs için test yapıldı. Hasta olan 3 gorilden ilk önce 2’si 6 Ocak’ta öksürmeye başladı. Sonrasında dışkılarından alınan örneklerden yola çıkarak yapılan inceleme sonucunda, gorillerin Covid-19 enfeksiyonuna yakalandığı doğrulandı. Goriller yakın gözetim altında tutuluyorlar.

Peki ya virüsü nereden kaptılar sorusuna şu şekilde bir tespit geldi;

Hayvanat bahçesinde çalışan bir kişinin koronavirüs için pozitif bir testi vardı, ancak herhangi bir semptomu yoktu denildi. Gorillerin virüsü çalışandan aldığı üzerine yorumlamalarda bulunuldu. Hayvanat Bahçesi Müdürü, hayvanların kendilerini iyi hissettiklerini ve bazı tıkanıklık ve öksürük dışında, ciddi sağlık sorunları yaşamadıklarını belirtiyor. Onlara vitamin, sıvı ve yiyecek veriliyor bununla birlikte, virüs için herhangi bir spesifik tedavide bulunulmadığı ve henüz bulunulmayacağı söyleniyor.

gorillerin virüs tespiti
Gorillerin Virüslü Genetik Değişkenliği

Güvenlik ve sağlık tedbirlerini göz önünde bulunduran Safari Parkı, hayvanlarla temas halinde çalışırken yüz kalkanları ve göz gözlükleri de dahil olmak üzere personeli için önlemler aldı. Yaban hayatı uzmanları, DNA’larının %98.4’ünü insanlarla paylaşan ve doğal olarak sosyal hayvanlar olan nesli tükenmekte olan bir tür olan gorilleri enfekte eden koronavirüs hakkında endişelerini dile getirdiler.

virüs maske tedbirleri
Virüs Maske Product

İlgili Haber  Neden aşılanmış bazı insanlar hala Corona virüsüne yakalanıyorlar?
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!