Güney Kore 6G için düğmeye bastı. Ne yapan sen Güney Kore ?

5f323708d3806c1bfc387139

Henüz Dünya’da ve Türkiye’de 5G yokken Güney Koreden gelen açıklama gündeme bomba gibi düştü. 5G’ye göre 50 kat daha hızlı olması beklenen 6G için tarih verildi.

5G ile birlikte internet katbekat daha hızlı olacak. Özellikle Nesnelerin İnterneti kapsamında milyarlarca cihaz birbirleriyle sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde konuşmaya başlayacak.

Türkiye dahil pek çok ülke 5G özelinde çalışmalarını sürdürürken, piyasaya sürülen yeni cihazların 5G desteği ile gelmesi artık şaşırtıcı değil. Diğer yandan en yeni teknolojilere hızlıca adapte olan Güney Kore’nin 6G için tarih vermesi şaşkınlık yarattı.

6g_2315 Güney Kore 6G için düğmeye bastı. Ne yapan sen Güney Kore ? Haberler Teknoloji

Ülke çapında 6G özelinde çalışmaların başlayacağı, 2028 ila 2030 yılları arasında 6G’nin kullanıma sunulacağı duyuruldu. Peki 6G, 5G’den ne kadar hızlı? 5G teknolojisinin veri indirme hızı teorik olarak 20 Gbps olarak belirlenmişti. 6G ile bu hız 1 Tbps olacak.

Diğer bir söyleyişe 6G ile henüz yaygınlık dahi kazanmamış olan 5G’ye göre 50 kat daha hızlı bir internet ortaya çıkacak.

İlgili Haber  Fenerbahçe'de Erol Bulut ile yollar ayrıldı
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!