İstanbul’da yaşayanlar için Meteorolojiden Sarı Kod uyarısı.

meteoroloji İstanbul'da yaşayanlar için Meteorolojiden Sarı Kod uyarısı. Haberler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; yarın sabah saatlerinde başlaması beklenen kuvvetli yağışın akşam saatlerine kadar İstanbul genelinde sürmesi bekleniyor. Kuvvetli yağışın olumsuzluklara neden olabileceği belirtilirken Meteoroloji uyarı için sarı kodu kullandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika bilgilendirmesine göre; İstanbul ‘da yarın 06.00 ile 21.00 saatleri arasında kuvvetli yağış bekleniyor.

Öncelikle merakta bırakan sarı kodun anlamının, havada “potansiyel tehlike durumu”na işaret ediyor’ olduğunu bilmek gerekir

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

Sarı kodlu uyarıda, ”Kuvvetli (21-50 Kg/m2) sağanak yağış olması beklendiğinden, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

istanbulllllll İstanbul'da yaşayanlar için Meteorolojiden Sarı Kod uyarısı. Haberler

Yağışların Salı (Yarın) sabah saatlerinden itibaren (10:00) il genelinde yer yer kısa süreli ve kuvvetli şekilde etkili olacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda yağış anında kuvvetli rüzgâr da bekleniyor.

Ülkenin büyük bir bölümünde etkili olan yağış bugün de yer yer görülecek. Özellikle yurdun güneyini olumsuz olarak etkileyen aşırı yağışların sel yaratma olasılığı devam ediyor

Marmara’nın güney ve doğusunda beklenen sağanak yağışların, İstanbul’un Anadolu Yakası, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bilecik, Yalova çevreleri kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamaya hafta sonu mola veren yağışların bugün öğle saatlerinden itibaren tekrardan başlaması ve Çarşamba gününe kadar aralıklarla gök gürültülü sağanak şeklinde devam etmesi bekleniyor.

Yağış öncesi meteorolojik uyarılar doğrultusunda AKOM koordinasyonunda hâlihazırda bekleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB  Trafik, Zabıta ve 153 Yerinde Çözüm ekipleri meydana gelebilecek  olumsuzluklara karşı tedbirleri aldı

İlgili Haber  İlk olarak Mars atmosferinde bir halojen gazı keşfedildi

İstanbul gibi sarı alarm bazı şehirlerde ise şöyledir: Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Elazığ, Hakkari, İstanbul, Kocaeli, Malatya, Muş, Sakarya, Tunceli, Şırnak ve Yalova olduğu açıklandı.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!