İsveç’teki baltalı saldırıda sekiz kişi yaralandı

İsveç polisi, Çarşamba günü öğleden sonra İsveç’in güneyinde bir baltalı saldırıda sekiz kişinin yaralandığını ve iki kişinin ağır yaralandığını açıkladı. Polis, olayın terör eylemi olduğundan şüphelendiğini belirtti.

Polis, saldırganı İsveç’in güneyindeki Vetlanda kasabasında gözaltındayken bacağından vurdu. Ön bilgilere göre tutuklu 20 yaşında. Şüphelinin kimliğiyle ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.

Polis başlangıçta saldırının terörist olduğunu reddetti, ancak saatler sonra ayrıntıya girmeden bunun şüpheli olduğunu söyledi.

Saldırıda bulunan zanlı tedavi için hastaneye kaldırıldı.

Saldırıya tepki gösteren İsveç Başbakanı Stefan Löfven, bunu “korkunç bir eylem” olarak nitelendirdi. Bakan, “Polis ve istihbarat güçleri bu davada iş birliği yapıyor” dedi. Baş bakan, güvenliği güçlendirmek için önlem almaya ihtiyaç olup olmadığını değerlendirdiklerini açıkladı. Ancak, bunun için gerekli hazırlıklar olduğunu da duyurdu. Löfven, “Polis soruşturmasında şimdiye kadar bulunanlara dayanarak, savcılar saldırının terör eylemi olup olmadığına dair bir ön soruşturma başlattılar.” Dedi.

İsveç, 2017 yılında, bir terör saldırısına tanık oldu. Stockholm’da bir kamyonun sürücüsü, kasıtlı olarak kaldırımdaki yayalara çarparak beş kişiyi öldürdü.

İlgili Haber  BM: Mali'de düğün partisine düzenlenen Fransız hava saldırısı 19 sivili öldürdü
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!