Koronanın kökeni üzerine yapılan araştırmanın sonucu; Hayvan Faktörü en olası bulaşma seçeneğidir

Covid-19’un kökenleri üzerine yapılan son araştırmalar, en olası durumda, virüsün hayvandan insana bulaştığını ve viral faktörlerin laboratuvardan yayılması hipotezinin “yüksek olasılık dışı” olduğunu gösteriyor.

Çalışmanın ilk versiyonunu gören muhabirler, Dünya Sağlık Örgütü uzmanları tarafından Çin ile iş birliği içinde hazırlanan çalışmanın çok detaylı olduğunu söylüyorlar. Aynı zamanda, pek çok konuşulmamış detayların da söylenmediğini vurguluyorlar.

Uzmanlar raporlarında virüsün nasıl yayıldığına dair olasılık sırasına göre dört hipotez öne sürdüler.

Rapor, yarasalarda bulunan Korona virüsünün insan popülasyonunda yaygın olan virüse çok benzemesine rağmen, iki tür arasındaki genetik mesafenin en az birkaç on yıl sürdüğünü belirtiyor. Bu nedenle, vizon ve kediler gibi diğer hayvanlar virüsü yarasalardan insanlara aktarmış olabilirler.

İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan bir Dünya Sağlık Örgütü yetkilisi, gazetecilere verdiği demeçte, raporun önümüzdeki günlerde resmi olarak yayınlanacağını söyledi.

Yukarıdaki araştırmanın sonuçlarının resmi olarak yayınlanmasındaki gecikme, Çinlilerin salgının yayılmasından ülkenin sorumlu olmaması için sonuçlarını manipüle etmek istediği şüphesine yol açtı.

773x435_cmsv2_19f2d6cc-e837-52dd-bc1d-38437ea16a42-5506348 Koronanın kökeni üzerine yapılan araştırmanın sonucu; Hayvan Faktörü en olası bulaşma seçeneğidir Haberler
Copyright: Associated Press

Dünya Sağlık Örgütü uzmanları, bu yılın Ocak ve şubat aylarında korona virüsünün Çin’de yayılma merkezi olan Wuhan, başta olmak üzere yakın zamanda bir çalışma gerçekleştirdiler.  

İlgili Haber  Hep Beraber Ömer Bebeğe Nefes Olalım!
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!