Koronavirüs Bilim Kurulu Son Dakika Açıklaması. Okullar Tamamen Açılacak’mı? İşte Son Dakika Açıklaması

covidbilimkurulu

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak. Bakan Koca, toplantı sonrası açıklama yapacak. Türkiye’nin konorovirüsle mücadelesi sürüyor. “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilere göre, dün 114 bin 992 test yapıldı, 1632 kişide Covid-19 tespit edildi.

DSÖ, 2 gün önce grip güncelleme raporunu yayınladı. DSÖ grip vakalarının azalması sonucunu maske, sosyal mesafe ve temizliğe başlamıştır.

Gribin bulaşmasına karşı yeterince duyarlı değiliz. Tedbirli olursak iki hastalığa karşı ciddi başarılar elde ederiz. Türkiye sağlık sistemi herkese ücretsiz test ve tedavi imkanı sağlamıştır. Enfeksiyonun yaygınlığı ve bağışıklık durumunu ölçmek için 153 bin kişiyi kapsayan saha taramasını 15 Ekim’de tekrarlıyoruz. Bugüne kadar hava yoluyla yurt dışına gidenlere yaptığımız test sayısı 490 bin 480’dir. Bu taramalarda bin 226 kişide test pozitif çıkmıştır. Salgınlar yayılım odaklarına karşı yerinden müdahaleleri gerektiriyor. Vakaların artış gösterdiği yerlerde bu nedenle ek tedbirler aldık.

Aşılarımızdan ikisi insan deneyine yakın konumdadır.  Salgında başarı kazandıkça hayatın her alanında eski düzene kavuşacağımız aşamaya yaklaşıyoruz, bu işin üstesinden alnımızın akıyla geleceğiz. 

EK TEDBİRLER GELECEK Mİ?

Biz şu an kısıtlama anlamında bir tedbir düşünmüyoruz. Sahadaki filyasyon ekipleri ile birlikte temasları tespit etme süresi özellikle İstanbul’da 7-7,5 saate kadar düşürdük. dedi

İlgili Haber  Yüzünüze iyi gelecek maskeler
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!