KRİPTO PARALARA VERGİ GELEBİLİR

Screenshot 20210303 143745

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklama, kripto para işlemlerinden vergi alınabileceği yönünde bir izlenim yarattı.

Kripto paraların yaygınlaşması ve yükselişe geçmesi Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı da harekete geçirdi Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yaptığı açıklama şu şekildedir;

Kripto paralarla ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları biz de paylaşıyoruz. Konuyla ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında; Merkez Bankası, BDDK, SPK ve ilgili diğer kurumlarla işbirliği halinde çalışmalar yürütülmektedir.

Screenshot_20210303_143745-935x1024 KRİPTO PARALARA VERGİ GELEBİLİR Haberler Teknoloji

Şu an için kripto para işlemlerinden vergi alınıp alınmayacağı bilinmemektedir. Fakat döviz ve altın alım/satım işlemlerinden vergi alınmaktadır. Kripto paralarda aynı kategori içerisinde değerlendirilir ise vergi uygulaması gelebilir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yapacağı düzenleme bu durumda büyük önem taşımaktadır. Kripto paraların alım/satım işlemlerinin resmi ve kayıtlı bir şekilde yapılması zorunluluğunun bu yılın sonlarına doğru gelmesi beklenmektedir.

İlgili Haber  Vahşet Görüntülerini Paylaştı! Tavuğun Boğazını Keserek Ateşe Attı 'Cinler Alemine Adıyorum' Dedi.
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Teknoloji, Sağlık ve Güncel Konular hakkında içerik yazarı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!