Microsoft, Bethesda’yı satın aldı

Microsoft, Bethesda ile kütüphanesini genişletecek.

Microsoft Xbox Game Pass tarafına ağırlık verdikçe bir çok oyuncuyu kendine çekmeyi başarmıştı. Üstelik Xbox’a özel olarak gelen oyunların tamamı çıktığı günde Game Pass’e geleceğinin sözünü de vermişlerdi. Ayrıca Microsoft çatısı altında bulunan tüm oyun stüdyolarının çıkardığı oyunlar da Game Pass’e gelecek. Microsoft çatısı altına giren önemli bir firma, Game Pass oyun kütüphanesini oldukça genişletecek gibi duruyor.

Microsoft Xbox Game Pass kütüphanesini Bethesda ile büyütecek.

Microsoft, Bethesda’nın üst firması olan ZeniMax Media’yı 7.5 Milyar Dolar‘a satın alarak kendisine zengin bir kütüphane katmayı başardı. Bethesda halkla ilişkiler uzmanı Pete Hines, şu açıklamalarda bulundu:

Bethesda’ya başladığımda bir avuç insandık ve The Elder Scrolls Morrowind üzerinde çalışan ekip bir ofise sığarak çalışmak zorunda kalmıştı. Şu an ise dünyanın dört bir yanında ana şirketimiz olan ZeniMax Media’ya ait bir çok stüdyo bulunuyor ve binlerce çalışma arkadaşına sahibiz. Microsoft ile uzun süredir bir geçmişimiz var ve ilk Xbox için Morrowind’i geliştirirken bir çok insan bize konsollarda bu tarz büyük ve karmaşık oyunları oynamak istemeyeceğini söylemişti. Fakat Microsoft bize daima inandı. Bugün baktığımızda herhangi boyut ve karmaşıklıktaki bir RPG oyununu konsollarda görebiliyoruz.

Bu sevindirici haber ile birlikte Bethesda’nın kült oyunlarını Game Pass aracılığıyla oynayabileceğiz. Bethesda bu haberi resmi twitter hesabından duyurarak “Bethesda Xbox ailesine katılıyor” şeklinde bir tweet attı.

İlgili Haber  Jeff Bezos, Amazon CEO'luğundan istifa ediyor
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!