Microsoft, Internet Explorer 11’i kapatacağını açıkladı.

Microsoft’un açıklamasına göre bir dönem bilgisayarların vazgeçilmezi olan Internet Explorer, 2022’yi göremeyecek.

Internet Explorer, Chromium tabanlı Edge tarayıcısı öncesinde büyük ümitlerle sunulmuştu. Microsoft’un tarayıcısı konusundaki şansı hiç iyi gitmedi ve Internet Explorer hiçbir zaman dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olmadı. Fakat Chromium tabanlı Edge tarayıcısı ile Microsoft yeniden doğdu. Böylece Internet Explorer’a gerek kalmadı ve Microsoft, Internet Explorer’ı piyasadan kaldırmaya karar verdi.

Ekran-Alintisi-1024x576 Microsoft, Internet Explorer 11'i kapatacağını açıkladı. Haberler Teknoloji

Internet Explorer’ın kapanacağı tarihi, Microsoft kendi blogunda bir paylaşımla duyurdu. Yapılan paylaşıma göre, Internet Explorer 11, 17 Ağustos 2021 tarihinden itibaren desteklenmeyecek. Microsoft Teams için Internet Explorer 11 ise, 30 Kasım 2020’de, öngörülenden daha erken bir tarihte destek almayı kesecek. Internet Explorer 11 ile birlikte Chromium tabanlı olmayan Edge tarayıcısı da piyasadan kaldırılacak.

Chromium tabanlı olmayan Edge, Microsoft’un açıklamasına göre 2021 tarihinden itibaren güvenlik güncellemesi alamayacak. Yani tarayıcı güvenlik risklerine karşı savunmasız hale gelecek. Chromium tabanlı olmayan Edge ve Internet Explorer 11, zaten kullanıcı sayısı oldukça düşük tarayıcılardı. Microsoft’un bu hamlesi ile birlikte her iki tarayıcı da yaşattıkları unutulmaz anlar ile tarihe yazılacaklar.

İlgili Haber  İŞKUR memur alımı ilanları
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com Yöneticisi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!