MİCROSOFT’UN KURUCUSU BİLL GATES, NEDEN İPHONE YERİNE ANDROİD TELEFON KULLANIYOR?

telefon-antipatisi MİCROSOFT'UN KURUCUSU BİLL GATES, NEDEN İPHONE YERİNE ANDROİD TELEFON KULLANIYOR? Teknoloji

Microsoft’un kurucusu Bill Gates , neden hala Android cihazları Apple’ın iPhone‘larına tercih ettiğini açıkladı .

Andrew Ross Sorkin ve Clubhouse kurucu ortağı Paul Davidson ile Yalnızca Ses platformunda yaptığı röportajda Gates, Android ile Microsoft yazılımı arasındaki entegrasyonların kullandığı cihazların öncelikle Android cihazlar olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Gates, “Aslında bende genel olarak Android telefon kullanıyorum çünkü her şeyi takip etmek istiyorum, sık sık iPhone’larla oynarım, ancak yanımda taşıdığım Android olur” dedi.

02049a_329a1dcb603c4e01b3b1c6fd12ecbf08~mv2 MİCROSOFT'UN KURUCUSU BİLL GATES, NEDEN İPHONE YERİNE ANDROİD TELEFON KULLANIYOR? Teknoloji

“Android üreticilerinden bazıları Microsoft yazılımını benim için kolaylaştıracak şekilde önceden yüklediler. Yazılımın işletim sistemine nasıl bağlandığı konusunda daha esnektirler. İşte bu yüzden Android telefonlara alıştım. Biliyorsunuz, birçok arkadaşımın “iPhone’u var, bu yüzden pek masumiyeti yok ” dedi.

Microsoft, Windows Phone adlı kendi telefonunu piyasaya sürmeye çalıştı, ancak sonunda uygulama sıkıntısı nedeniyle projeyi kapattı . Microsoft, o zamandan beri Surface Duo adlı katlanabilir bir Android telefon oluşturmak için Google ile ortaklık kurdu.

O zamandan beri Microsoft, Samsung gibi diğer üreticilerle daha entegre hale geldi. Koreli üretici, 2019’dan beri Apple’ın iOS ve MacOS arasındaki ekosistemine benzer şekilde akıllı telefonlar ve Windows 10 cihazları arasında bazı entegrasyona izin veren Microsoft’un ‘Telefonunuz’ uygulamasını bir araya getirdi.

02049a_cd85080ac23e4bad91421a8a2f049899~mv2 MİCROSOFT'UN KURUCUSU BİLL GATES, NEDEN İPHONE YERİNE ANDROİD TELEFON KULLANIYOR? Teknoloji

Samsung ayrıca 2017 yılında Galaxy S8‘in Microsoft’un Office, OneDrive, Outlook ve Cortana gibi uygulamalarını ve hizmetlerini içeren bir Microsoft sürümünü yaptı .

Microsoft kurucusuyla yapılan röportaj Clubhouse‘da yapılmış olsa da, uygulama rezil bir şekilde yalnızca iOS cihazlarda (iPhone’lar ve iPad’ler) çalışıyor. Ancak Davidson, uygulamanın bir Android sürümünün geliştirilmesinin şirketin en önemli önceliklerinden biri olduğunu söyledi.

02049a_02d5905312b644c9ab6aa0b1ec2a2847~mv2 MİCROSOFT'UN KURUCUSU BİLL GATES, NEDEN İPHONE YERİNE ANDROİD TELEFON KULLANIYOR? Teknoloji

İPhone’lar ABD pazarının yüzde 45’ine hakimken Android, Apple cihazlarının pahalı fiyat etiketi nedeniyle Samsung, Huawei, OnePlus veya Google cihazı kullananların yüzde 70’inden fazlasıyla dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olmaya devam ediyor. Bir diğer nedeni Çin Hindistan gibi ülkelerde ucuz fiyata satın alınabilmesi.

İlgili Haber  Android 12 de, uygulamaların ve menülerin renk düzenini değiştirmeniz mümkün.
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Editör olarak önceliğim daima siz sevgili okurlarımızdır. 1-2 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacım siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberleri yayınlamak
EN-TR Çevirmen/Editör - BEYZA

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!