MyHeritage uygulamasıyla, kaybettikleriniz tekrar canlanıyorlar

Bazen, büyükanne ve büyükbabamızın fotoğrafını veya büyükbabamızın gençliğini gösteren resimlere ulaşamayabiliriz. Ama Fotoğrafın yanında sağlıklı bir video varsa, kendinizi olağanüstü insanlardan biri olarak görmelisiniz.

Ancak videoda atalarınızın ve ölenlerin yüzlerini görecek kadar şanslı değilseniz eğer, teknoloji size yine yardımcı olacaktır. Son zamanlarda, popüler MyHeritage aile ağacı uygulaması eski görüntüleri hayata geçirmek için DeepFake teknolojisine bağlı yeni bir kabiliyet sundu. Bu özellik, yapay zeka yardımıyla eski fotoğrafları hayata geçiren DeepNostalgia adlı yeni bir özelliktir.

MyHeritage’de Yeni Özellikler

MyHeritage’in yeni özelliği, siyah beyaz görüntülerde insanların yüzlerini doğru bir şekilde tarayarak insanların gözlerini, ağızlarını ve uzuvlarını hareket ettirebiliyor. Böylece video yokluğunda, atalarınızın ve ölenlerin basit bir görüntüsünden daha fazlasını görselleştirebilirsiniz.

featured-compressed MyHeritage uygulamasıyla, kaybettikleriniz tekrar canlanıyorlar Haberler Teknoloji

Deep Nostalgia’da artık 10 farklı animasyon var, bunların hepsini tek tek eski resimler üzerinde deneyebilirsiniz. Neyse ki, MyHeritage uygulaması filtrelemeyi çok hızlı yapıyor ve sonucu paylaşmanıza izin veriyor.

Ancak uygulama daha fazla özelliğe sahiptir. Yukarıda MyHeritage’ın bir soy uygulaması olduğundan bahsetmiştik. Daha kesin olmak gerekirse, bu uygulama aslında dünyadaki en büyük dijital soy ağacıdır.

MyHeritage’de kendi soyağacınızı oluşturabilir ve başkalarının ağacına katılabilirsiniz. Yapay zeka yardımıyla, uygulamanın kendisi akrabalarınızı belirleyebilir ve aile ağacına katılmanızı önerebiliyor. Gerçi, manuel olarak da arama yapmak mümkün ve tarihi belgeler sayesinde atalarınız hakkında çok iyi bilgiler elde edebiliyorsunuz.

MyHeritage’ın çok ilginç bir hizmeti daha var; ırksal kökenleri belirlemek için DNA test kitlerinin sunulmasını talep ediyor. Test kitiyle (tükürük numunesi olan ve Corona testine benzeyen) testi yaptıktan sonra, uygulama, sahip olduğu bilgilere göre ırk köklerinizin hangi ülke veya etnik kökenlere geri döndüğünü size söyleyebiliyor. Bunlara dayanarak, akrabanız olduğunu bilmediğiniz kayıp akrabalarınızı veya aileleri bulabiliyor.

İlgili Haber  Çıplak fotoğrafları sızınca işinden oldu!
750x750bb MyHeritage uygulamasıyla, kaybettikleriniz tekrar canlanıyorlar Haberler Teknoloji

Bunlara ek olarak, bu uygulamanın diğer özelliklerinden biri de eski görüntülerin doğru rötuşlanmasıdır. Fotoğraflar bölümünü ziyaret ederek, DeepNostalgia animasyonlarına erişip, eski görüntüleri rötuşlama ve otomatik geliştirme (siyah beyaz fotoğrafları renklendirme dahil) araçtan tam olarak yararlanabiliyorsunuz. MyHeritage’e erişmek için, Android veya iOS uygulamalarını mobil olarak kullanabilirsiniz, ayrıca özelliklerin kullanımı web’de de sağlanıyordur. Neyse ki, uygulamaya kaydolmak için, sıfırdan bilgi kaydı gerekmiyor ve bunu bir Google hesabı aracılığıyla çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!