Okullar kapatılacak mı? Sınavlar iptal mi olacak?

Sınavlar İptal mi?

Okulların kapatılması ve sınavların yapılmaması için Bilim Kurulu toplandı! Vakaların artmasıyla birlikte alınan kararlar yön değiştiriyor ve okulların tekrar kapatılması gibi bir ihtimal var.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, artan vakalarla ilgili Bilim Kurulu ile yaptığı görüşmelerde öğrencileri korumak için yüz yüze eğitimi kaldıralım teklifini Bilim Kurulu ne tavsiye ederse odur diyerek kabul ettiği iddia edildi.

Sabah Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamada 65 yaş üstü kişilerin ve gençlerin vaka sayılarının arttığını, ve gençlerin vaka sayılarındaki artışın en büyük sebebinin okullar olduğunu söyledi. Kesin açıklamayı 12 Nisan Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı düşünülüyor.

ogrenci-ozel-okul-shutterstock1781341217_16_9_1597498356-880x495-1 Okullar kapatılacak mı? Sınavlar iptal mi olacak? Haberler MEB Haberler Sağlık Haberleri

Eğer okullar kapanmazsa bu gidişle sınavların bile yapılamayacağı düşünüldüğü için eğitime uzaktan devam edileceği tartışılan konular arasında. Tabi 8. ve 12. sınıflar sınav döneminde olduğundan en çok merak edilen onların okula gidip gitmeyeceği. 8. Ve 12. sınıflarında eğitimine uzaktan devam edileceği ve sınavlarının uzaktan yapılacağına dair konuşuluyor.

Okulların kapatılması illerdeki vaka sayılarına göre yapıldığını biliyoruz. Fakat MEB ve Bilim Kurulu okulları kapatma kararını yakında duyuracak.

İlgili Haber  eBay'de İnanılmaz Paralara Fortnite Yüklü iPhone'lar 3.000.00 Dolardan Satılmaya Başlandı
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com Yöneticisi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!