PCR testlerinde tespit edilemeyen yeni bir Corona virüs

Finlandiya’daki bir laboratuvar, PCR ile tespit edilmesi zor olmakla kalmayıp aynı zamanda İngiliz ve Afrika türlerinin bazı özelliklerine sahip olan yeni bir korona virüsü türü belirledi.

Fin-796H isimli yeni bir coronavirüs Finlandanın güneyinde ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen tüm PCR testleri ile teşhis etmesi zordur.

Açıklamaya göre, böyle bir değişiklik, ölümcül virüsün yayılma ve savaşma hızını belirleyecek:

“Bu yeni türdeki mutasyonlar, WHO’nun önerdiği PCR testleri ile onu tespit etmeyi zorlaştırdı. Bu yeni keşif, hastalık salgını oranının belirlenmesinde önemli bir etkiye sahiptir.”

İngiltere, Afrika ve Brezilya’da bulunan yeni türler “E484K” adlı ek bir mutasyon içeriyor. Bu mutasyon, bulaşma oranını artırarak virüsle baş etmeyi zorlaştırır. Bununla birlikte, yeni aşılar üzerine yapılan araştırmalar, virüsün yeni türlerine karşı etkili olduklarını göstermektedir.

Finlandiya’da Coronavirüs insidansının küresel ortalamaya göre daha düşük olması nedeniyle uzmanlar, türlerin bu ülkede ortaya çıkma şansının düşük olduğuna inanıyor. Muhtemelen başka bir yerden güney Finlandiya’ya taşınmıştır. Araştırmacılar yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde genlerinin bir bölümünde mutasyona sahip olan yedi yeni Coronavirüs türü tespit ettiler.

İlgili Haber  eBay'de İnanılmaz Paralara Fortnite Yüklü iPhone'lar 3.000.00 Dolardan Satılmaya Başlandı
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!