Regl Ağrılarına İyi Gelecek Ve Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz Bitki Çayları

Regl döneminin en büyük sorunlarından biri adet sancıları. Değişen hormonlar, rahmin kasılması, stres gibi faktörler özellikle alt karında sancılara neden olabiliyor. Bazen yanlış beslenme, sigara, uykusuzluk gibi yan unsurlar da adet ağrılarını tetikleyebiliyor. Ağrılı geçen regl döneminizde bitki çaylarıyla hem ruhen hem bedenen rahatlamak mümkün.

– Böğürtlen Çayı

Antioksidan açısından zengin olan böğürtlen çayı, C vitamini deposudur. bu sayede vücudunuza enerji verir ve regl dönemini de daha kolay geçirirsiniz.

– Safran Çayı

Kısa sürede çözüme ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir bitki de safran. Regl kanının vücuttan kolay atılmasını sağlar ve aynı zamanda ferahlık verir. Adet söktürücü etkisiyle birlikte ağrılarınızın daha kısa sürede ortadan yok olmasını sağlar.

– Civanperçemi Çayı

Regl başlamadan üç gün önce içmeye başladığınız civanperçemi çayı daha kolay bir regl dönemi geçirmenize yardımcı olur. Sancıları önler ve regl dönemini daha aktif geçirmeni sağlar.

– Zencefil Çayı

Adet dönemlerinde en çok tercih edilen çaylardan biri olan zencefil tam bir adet söktürücüdür. Ağrı kesici özelliği ile tanınan zencefil çayı, regl ağrınız olduğunda tüketilebilir.

– Papatya Çayı

Sakinleştirici bir etkisi vardır. Hormonları düzenler, sinirleri yatıştırır, kasları gevşetir.

– Nane Çayı

Regl ağrılarını çok iyi hafifleten bitki çaylarından biri nane çayıdır. Gerginliği azaltır. Karın kaslarını rahatlatarak krampların önüne geçer. Regl döneminden dolayı görülen şişkinliğin giderilmesinde oldukça etkilidir.

  • Tabi her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi bu çayları da günde iki bardaktan fazla tüketmemeye dikkat etmeliyiz. Sağlıklı günler dilerim 🙂

İlgili Haber  WEB Geliştirme Nedir? WEB Geliştirme’nin Alt Dalları Nelerdir?
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!