Samsung’un yeni buzdolabı, bir ekran ve hoparlörle, yemek pişirmenize yardımcı oluyor

CES 2021’in ilk gününde, çeşitli şirketler, biri Samsung olmak üzere, en yeni ürünlerini açıkladılar. Bu şirket, çeşitli televizyon ve robotların yanı sıra yeni nesil buzdolapları, çamaşır makineleri ve akıllı pişirme hizmetlerini de tanıttı.


CES’te her yıl, yeni yeteneklerden ve teknolojilerden yararlanan çeşitli şirketlerin en son ev aletlerine rastlıyoruz. Samsung, yeni “Family Hub” serisi akıllı buzdolaplarını tanıttı. Bu buzdolabı çok geniş olup özel bir kamera ile içindeki tüm malzemeler görünebiliyor.


Bu buzdolabıyla tüm etkileşimler dokunarak ve bir ekran aracılığıyla yapılır, ancak kullanıcı ara yüzü iyileştirilmiştir. Geçmişte Family Hub buzdolabına istediğiniz uygulamaları indirdiğinizde sayfanın farklı bölümlerindeydiler ama şimdi yeni modelde ana ekranda farklı kategorilerde görülebiliyorlar.


Yeni buzdolabında acemi şefler veya beslenme uzmanları için yeni araçlar var ve örneğin tüm aile üyelerinin erişmesi için takvime haftalık bir yemek planı ekleyebilirsiniz. Ek olarak, farklı yiyeceklere ilham vermek, farklı yiyecekler sipariş etmek ve ayrıca tarifi 25 watt’lık bir hoparlör aracılığıyla vermek için Samsung pişirme uygulamasına bağlayabilirsiniz.


Bir aile buzdolabıyla, uygulamaya evde yemek tarifleri koymanın bir yolu yoktur. Bu uygulamadaki tarifler Samsung onaylı kaynaklardan toplanmıştır. Şirket aynı zamanda “SmartThings Cooking” adlı yeni bir hizmeti de açıkladı, böylece yemek pişirirken herhangi bir sorun yaşamazsınız.

CES-2021-Innovation-Award-Honorees_main_2_F Samsung'un yeni buzdolabı, bir ekran ve hoparlörle, yemek pişirmenize yardımcı oluyor Haberler Teknoloji


CES 2021’de Samsung, yıkama süresini azaltmak için yapay zeka kullanan yeni çamaşır ve kurutma makinelerini de tanıttı. Yeni modeller, Samsung 8800 Serisinin bir parçasıdırlar ve yeni Optiwash tabanlı AI modunu kullanan tek modellerdirler.


Samsung’a göre, çamaşır makinesinin içindeki sensörler, yıkama sırasında kalan kir ve kalıntı miktarını algılayabilir ve ardından deterjan miktarını ve yıkama döngülerini ve dönüş hızını ayarlayabilir.

Bu Koreli firmanın kurutucusu, giysilerin nem içeriğini algılayabilen ve döngüyü sonlandırmadan soğutma sürecini başlatabilen “Süper Hızlı Kurutma” adlı yeni bir mod’u desteklemektedir. Samsung’a göre, giysiler yeni bir çamaşır makinesi ve kurutucu kullanılarak bir saatten az bir sürede yıkanıp kurutuluyor.

İlgili Haber  Sosyal medyadan tanışıp sevgili olduğu kişi, genç avukatı 300 bin TL dolandırdı
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!