Skype da yapay zeka kullanıyor

Microsoft, birkaç ay önce Thames programına “Birlikte (Together) Mod” adlı bir özellik eklemiş ve şimdi de yapay zeka kullanan bu özellik Skype’ta yerini almıştır.

Bu Microsoft aracı, tüm insanları video görüşmelerinde aynı sanal alana yerleştirmek için yapay zeka teknolojisini kullanıyor. Microsoft Thames hizmetinin bir kullanıcısı olmasanız bile, muhtemelen Birlikte Modunu görmüşsünüzdür. NBA turnuvaları, oyunculara ve taraftarlara geçmiş hakkında bir fikir vermek için bu özelliği kullanılarak düzenlenmiştir.

windows-10-skype-meet-now-1024x640 Skype da yapay zeka kullanıyor Haberler Teknoloji

Bu özellik ile birçok kişinin fiziksel varlığı olmadan sanal bir alana yerleştirilmesi Microsoft’un ilginç özelliklerinden biridir. Şimdi bu özellik Skype’a giriyor ve kullanıcılar ona erişebiliyor.

Bu programın son sürümünde arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle paylaşılan bir sanal alanda buluşabilirsiniz. Bunu yapmak için, en az 5 kişinin bir sohbette bulunması ve ayrıca web kamerasına erişimi olması gerekir.

İlginç olan şeylerden biri, bu özelliğe erişmek için bilgisayarınıza Skype yüklemenize gerek olmamasıdır. Bu özelliği web ‘de kullanabilirsiniz, ancak bu Microsoft hizmetinde bir hesabınızın olması gerekir. “Şimdi Buluş (Meet Now)” bağlantısını kullanarak herkesi bir görüşmeye davet edebilirsiniz.

Yeni sürümde yeni duvar kağıtlarıyla karşılaşacaksınız ve bazı hataların da giderildiğini göreceksiniz. Kullanıcılar artık Skype 8.67’yi Windows, Mac OS ve Linux’ta indirebilir ve hizmetin yeni AI tabanlı özelliğinden yararlanabilirler.

İlgili Haber  TikTok’un Yeni Talibi: Oracle!
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ADMİN

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!