Son dakika haberi: Kabine Toplantısı sona erdi! Sokağa çıkma yasağı kalkacak mı? Toplantı sonrası kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak?

602cf0225cf3b01e7cb045a5

Kabine de üzerinde en fazla durulacak konulardan biri de okulların yüz yüze eğitime geçiş takvimi olacak. 1 Mart itibarıyla 8 ve 12’nci sınıfların okula dönüşü planlanırken, Kabine toplantısında alınacak kararlar nedeniyle 1 günlük ertelemeye gidildi. Okulların durumuna bu akşam Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın önerileri çerçevesinde karar verilecek. Yüz yüze eğitim için riskli illerde özel bir formül de getirilebileceği belirtiliyor.

Son dakika haberine göre; milyonların merakla beklediği Bakanlar Kurulu Kabine toplantısı, Beştepe’de başladı. Tüm bakanların katıldığı toplantıya Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderlik etti. Kritik toplantı üç saat sürdü ve dakikalar önce sona erdi. Kritik toplantı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan ulusa seslenerek, ‘Yüz yüze eğitim başlayacak mı? Kafeler, lokantalar ve restoranlar ne zaman açılacak? Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalkacak mı?’ sorularının yanıtlarını verecek. İşte Kabine toplantısı ile ilgili son dakika gelişmeleri ve detaylar…

KAFE VE RESTORANLAR AÇILACAK MI?

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında ele alınacak en önemli konulardan biri uzun süredir koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan kafe ve restoranların açılışı için izlenecek yol olacak. Restoran, kafe, kıraathane, lokanta gibi sektör işletmelerine uygulanan kısıtlamalarda %50 kapasiteli ile açılacaktır

YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kabine de üzerinde en fazla durulacak konulardan biri de okulların yüz yüze eğitime geçiş takvimi olacak. 1 Mart itibarıyla 8 ve 12’nci sınıfların okula dönüşü planlanırken, Kabine toplantısında alınacak kararlar nedeniyle 1 günlük ertelemeye gidildi.

Düşük ve orta riskli illerde eğitime başlanacak. Yüksek Riskli illerde YÜZ YÜZE SINAVLAR YAPILACAKTIR

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA KISATLAMASI YÜKSEK RİSKLİ BÖLGELERDE DEVAM EDECEK

İlgili Haber  Polis polisi göz altına alıyor l Son Dakika!
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!