Son Dakika: Uzaktan Eğitim Nasıl Olacak? Seyreltilmiş Eğitim Nasıl Olacak?

Okullar nasıl açılacak? Okulların nasıl açılacağı konusunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘tan dikkat çeken açıklamalar geldi. Bakan Selçuk, öğrencilerin iki grup halinde okula geldiği “seyreltilmiş model” üzerinde durduklarını söyledi.

Bu durumda cumartesi de dahil olmak üzere üç gün bir grup , üç gün diğer grup okula gidecek. Uzaktan eğitime devam edilmesi, yüz yüze ve uzaktan eğitimin bir arada yapılması gibi seçenekler de masada. Son karar vaka sayılarına göre verilecek.

Ziya Selçuk 21 Eylül’de sınıflarda aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak açıklamasını yaptı.

Aşamalı modelden kastedilen sınıf bazında farklı tarihlerde yüz yüze eğitimin başlamasıdır. Mesela 1. sınıflar bir tarihte, 5. sınıflar bir tarihte gibi.

Bilim kurul üyelerinin önerisiyle okul öncesi, birinci ve ikinci sınıfların daha önce yüz yüze olarak okula başlaması, diğer sınıflara kademeli olarak geçilmesi düşünülüyor. Bakanlığın, ‘seyreltilmiş eğitim’ adı verilen çalışmasında ise okullarda sınıf bazında öğrenci sayısının azaltılması için okul vakitleri, saat dilimlerine bölünüyor. Buna göre, öğrencilerin farklı saatlerde okullara gitmesi ve bu sayede, sınıflardaki yoğunluğun azaltılması hedefleniyor.

İlgili Haber  Son Dakik: MEB'den Açıklama Geldi. Sınavlar İptal'mi? Nasıl Yapılacak?
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!