Sonos, Google’a dava açtı!

Sonos Googlea dava acti

Sonos, Nest ve Chromecast ürünlerinde beş kablosuz ses patentinin ihlal edildiği iddiasıyla Google aleyhine başka bir patent davası açtı. Bu hareket, yeni Chromecast ve Nest hoparlörleri ile Pixel telefonların duyurulabileceği 30 Eylül’de düzenlenen Google donanım etkinliğinden önce gerçekleştirildi.

Sonos, Nest ve Chromecast ürünlerinde beş kablosuz ses patentinin ihlal edildiği iddiasıyla Google aleyhine başka bir patent davası açtı. Bu hareket, yeni Chromecast ve Nest hoparlörleri ile Pixel telefonların duyurulabileceği 30 Eylül’de düzenlenen Google donanım etkinliğinden önce gerçekleştirildi.

Bu, Sonos’un Google’a karşı ilk kez patent davası açması değil. Bu yılın Ocak ayı başlarında, kablosuz hoparlör devi, çok odalı ağ hoparlör sistemlerinin kurulumu, kontrolü ve senkronizasyonunu içeren beş patentin ihlal edildiği iddiasıyla Google’a dava açtı. Dava, Kaliforniya Federal Mahkemesi ve Uluslararası Ticaret Komisyonu’na (ITC) sunulmuştur. Federal dava, ITC tartışana kadar beklemeye alındı.

Google, Sonos’u örgü ağı, yankı iptali, DRM, içerik bildirimi ve kişiselleştirilmiş aramayla ilgili beş Google patentini ihlal etmekle suçlayarak Sonos’a karşı dava açtı. Sonos’un baş hukuk sorumlusu Eddie Lazarus, yeni davanın daha hızlı çözümlenmesi için Teksas’ın Batı Bölgesi federal mahkemesine sunulduğunu söyledi.

Lazarus, Sonos’un Google kopyasının derinliğini ve genişliğini göstermesinin çok önemli olduğunu söyledi. The Verge’e şunları söyledi: “Onlara, ihlal ettiğini iddia ettiğimiz 100 patent için talep çizelgelerini gösterdik, ancak boşuna.” Rapora göre, Google, karşı koymaya hazırdı ve Sonos’un iddialarını kesin bir şekilde reddetti.

Lazarus, Sonos’un Amazon’a benzer bir patent talebinde bulunduğunu belirtti. Lazarus şunları söyledi: “Bugün kablosuz ev ses sistemiyle uğraşan çoğu insanın patentlerimizi bir şekilde ihlal ettiğine inanıyoruz. Zamanın ilerisindeyiz. Sonos onları tasarladığında bu teknolojiler evrensel değildi. . “

İlgili Haber  Koronanın kökeni üzerine yapılan araştırmanın sonucu; Hayvan Faktörü en olası bulaşma seçeneğidir
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!