Starship SN10 başarılı bir inişin ardından patladı

Ay ve Mars’a yolculuk için uzun süreli bir görevin parçası olan Starship’in 10. testi gerçekleştirildi. SpaceX’in SN10 Starship mekiği kalkışta ve inişte kusursuz bir görev gerçekleştirdi. Ancak iniş yaptıktan kısa bir süre sonra beklenmedik bir olaya sahne oldu.

Starship SN10 canlı yayından sonra patladı

İlk fırlatmada son saniyelik bir iptalin ardından SpaceX, SN10 Starship mekiğini dünyanın 10 kilometre yukarısına fırlattı ve yüksek irtifa test uçuşu yaptı. Daha önceki testlere göre daha düzgün manevra yapan SN10, Boca Chica, TX’deki pedin üzerine yumuşak bir şekilde patlamadan iniş yaptı. 

Starship SN10 yere indikten ve SpaceX‘in canlı yayını sona erdirmesinden sadece birkaç dakika sonra çok garip bir olay yaşandı. SN10 pad üzerinden patlayarak diğer öncüllerine katıldı.

NASASpaceflightElon Musk‘ın kendi kameralarında “onurlu tahliye” dediği olayı kaydetti ve Twitter hesabında “Starship SN10’un Çarşamba günkü test uçuşundan sonra iniş sonrası Hızlı Plansız Sökme’nin (RUD) muhteşem bir görüntüsü.” notuyla paylaştı. 

İlgili Haber  Nvidia, SoftBank'tan Arm satın almak için rekor kıran 40 milyar dolarlık anlaşma yaptı
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com ekibi olarak önceliğimiz daima siz sevgili okurlarımız.
2-3 yılı aşkın süredir aktif olarak İnternet sektöründe yer almaktayım. Amacımız siz değerli okurlarımıza doğru ve hızlı haberi yayınlamak.

Hedefi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Veri Bilimci (Veri Analisti)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.