Telegram Güncellendi. Artık Görüntülü Konuşulabilecek!

Şu an revaçta olan Telegram, uzun zamandır beklenen görüntülü konuşma özelliği hem Android hem de IOS kullanıcıları için eklendi.

2013 yılından beri büyük sayıda kullanıcıya sahip Telegram, 7. yılında yeni bir özellik ile karşımızda. Görüntülü arama özelliğini uzun üredir kullanıcılar beklemekteydi. Diğer bir yandan piyasadaki diğer mesajlaşma uygulamaları uzun bir süre önce kullanıcılara sunmuştu. Telegram’da diğerlerinden eksik kalmayıp son güncelleme ile Görüntülü Konuşma özelliğini kullanıcılarına sundu.

Telegram yaptığı açıklamada görüntülü konuşma özelliğini Android ve IOS kullanıcıları için kullanımda. Şu an Alpha sürecinde olan bu özelliği kullanmak için aramak istediğiniz kişinin profiline girip Video seçeneğine basmanız yeterli. Daha sonra kişiyle görüntülü konuşmanız başlayacaktır. Bunun yanında özelliği istediğiniz zaman açıp kapatadabilirsiniz.

Telegram’a gelen bu özelliği rakiplerinden ayıran en büyük fark ise konuşma esnasında, telefonunuzda başka bir işiniz varsa onu da halledebilmeniz açısından “resim içinde resim” özelliği sunuluyor. Bu özellik sayesinde görüntülü konuşurken işlerinizi de devam ettirebilir veya sosyal medyada gezinebilirsiniz.

Telegram uygulaması, yeni gelen bu özelliği sayesinde “uçtan uca şifreleme” yöntemiyle korunuyor. Bu güvenlik sistemi, görüşme yaptığınız kişi ile aranızda bilinmeyen kişilerin engellenmesi de kolay olacaktır. Kullanıcılar bu özelliği doğrulamak için ekranlarında gösterilen dört emojiyi karşılaştırabiliyor. Eğer iki emoji birbiriyle uyumluysa güvenli bir şekilde sohbetiniz korunabiliyor.

Diğer bir yandan Telegram’a gelen bu yeni güncelleme ile yeni animasyonlu emojilerde kullanıma sunuldu. Kullanıcılar kısa bir sürede gelecek olan bir diğer güncelleme ile daha fazla özelliği kullanabiliyor olacak.

Telegram Masaüstü Uygulaması: https://desktop.telegram.org
Telegram Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.telegram.messenger&hl=tr
Telegram IOS: https://apps.apple.com/tr/app/telegram-messenger/id686449807?l=tr

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

kodamcasi.com Editörü

İlgili Yazılar

1 Yorum

audreygao  -  22 Aralık 2020 / 13:10

Hello my family member! I want to say that this article
is amazing, nice written and include almost all vital infos.
I’d like to look extra posts like this .

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

VEYA

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Abone ol!